Normal kullanıcıya hacker bulaşır mı?

Yedinci Mühür

Centipat
Kredi kartınız yoksa, paranız yoksa ve sıradan bir kullanıcıysak hackerler bizle uğraşır mı?

Bazı hesaplarıma girilmesi hatta hiç ummadığım, birbirinden bağımsız olan hesaplarıma da girilmesi kuşkulandırdı.

Şöyle bir düşününce sıradan biriyim. Ne param ne de başka bir şeyim var. Ama korkutan şey ya kameradan izlenip mikrofondan dinlendiysem vs.

ihydrogeni

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Kişisel olarak kimse ile bir dertleri yoktur aslında. Tek dertleri daha büyük bir bilgisayar ağını yöneterek firmaları daha uzun süre cevap veremez hale getirmek sadece. Oturup özel olarak herkesi izleyecek değiller. :D

Makaleler
1
Böyle bir yeteneği olan adam bankalarla, firmalarla uğraşır. Sıradan vatandaşın 100-200 lirasını koparmak için uğraşanlar zaten hacker değil dolandırıcıdır.

FurkaanK

Picopat
Yer
Sanane
Kardeşim benim sağ soldan crackli oyunlar indirmessen sağ soldan çıkan reklamlara tıklamassan hiçbir şey olmaz zaten bu hacker seni bilgisayarını istediği gibi elliyemiyor sen bir program indiriyorsun güvensiz bir siteden atıyorum crackli oyun onun içine virüs yerleştirıyorlar ve oradan senin bilgisayarın telefonun artık neyse ele geçirıyorlar.

ihydrogeni

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Kardeşim benim sağ soldan crackli oyunlar indirmessen sağ soldan çıkan reklamlara tıklamassan hiçbir şey olmaz zaten bu hacker seni bilgisayarını istediği gibi elliyemiyor sen bir program indiriyorsun güvensiz bir siteden atıyorum crackli oyun onun içine virüs yerleştirıyorlar ve oradan senin bilgisayarın telefonun artık neyse ele geçirıyorlar.
Bilgisayara virüs bulaşması için bir şey indirmenize veya tıklamanıza gerek yok. Gerçekten sizinle uğraşan birisi bunlara ihtiyaç duymadan rahatça sızabilir zaten bilgisayarınıza.

FurkaanK

Picopat
Yer
Sanane

Mesela bir işletim sistemi yükleyeceksiniz bilgisayarınıza atıyorum 7'den 10 geçekseniz ne olduğu belirsiz sitelerden indirmeyin gidin Microsoft'un sitesinden indirin ne olduğu belirsiz sitelerden indirirsen Windows'un içine virüs koyuyorlar.

Bilgisayara virüs bulaşması için bir şey indirmenize veya tıklamanıza gerek yok. Gerçekten sizinle uğraşan birisi bunlara ihtiyaç duymadan rahatça sızabilir zaten bilgisayarınıza.

Rahatça sızamaz kardeş bizim ipimizi bulamadıktan sonra sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

ihydrogeni

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Mesela bir işletim sistemi yükleyeceksiniz bilgisayarınıza atıyorum 7'den 10 geçeceksiniz ne olduğu belirsiz sitelerden indirmeyin. Gidin Microsoft'un sitesinden indirin, ne olduğu belirsiz sitelerden indirirsen Windows'un içine virüs koyuyorlar.
Rahatça sızamaz kardeş bizim IP'mizi bulamadıktan sonra sıkıntı yok.
O veriyi bulmanın da kolay olduğunu belirteyim o zaman ?

the Fool

Gigapat
Makaleler
8
Yer
Bursa
IP bulmak kolay da sisteme sızmak zor. İmkansız değil. Önüne geleni indirmeyen adamın sistemine sızmak uğraş gerektirir. Kimse de 100-200 TL için uğraşmaz. 50 dolar bile yapmıyor be 🙂

S

Silinen üye 186223

Ziyaretçi
Bence ücretsiz her yazılım risk taşıyor (altını çizerek söylüyorum bence )Kapitalist sistemde beleş mala güvenilmez misal Google gün içinde işimize çok yarayan bir arama motoru lakin reklam verilerimizi paylaşıyor, tercihlerimizi biliyor...

Yeni konular

Yukarı