Normal Tütün vs Marka Sigara

Az önce arkadaşımla konuştum. Yakınımızdaki tütüncü dükkanı Küba tütünü ( çikolatalı olan) 8TL'ye satıyormuş. Adeti ise 25 tane bana uygun geldi. Yarın gidip alıp bir deneyeyim diyorum.
O değil de bütün keşler toplandık. Güzel muhabbetti. Yarın denedikten sonra ilk görüşlerimi buraya yazmayı düşünüyorum.
Beğenirsen yazarsın ben de deneyebilirim.

Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama:

Resmi gazetede 26 Haziran 2020 tarihinde sarma tütünün yasaklanmasıyla ilgili karar yayınlandı. Karar göre sigara kağına tütün parçaları sarılarak, satılan sarma sigaraların satışı yasaklandı.

Sigara içmediğim için öneremiyorum. Sadece bu üstteki yazıyı paylaşmak için geldim.

Resmi gazetede 26 Haziran 2020 tarihinde sarma tütünün yasaklanmasıyla ilgili karar yayınlandı. Karar göre sigara kağına tütün parçaları sarılarak, satılan sarma sigaraların satışı yasaklandı.

Sigara içmediğim için öneremiyorum. Sadece bu üstteki yazıyı paylaşmak için geldim.
Hocam o yasağı kimse tınlamıyor. Hala manyak derecede satılıyor bu arada.

İçmemek en sağlıklısı tabi. fakat soruna dönecek olursak 5 senedir yalnızca tütün içiyorum. Çoğunu denedim. Küba dediğin sade içilmek yerine aroma vermesi açısından karıştırılıyor. Kapalı paket tekel tütünlerini içtim bana hafif geldi. Orta adıyaman içiyorum. Şuan zorda kalmadıkça normal sigara içemiyorum midem almıyor. Ama tütün bulmakta meziyet. Adıyaman içiyorum dedim, her aldığım yerden aynı tat ve aromayı alamıyorum. Kendine uygun bir tütüncü bulduğunda ondan ayrılmaman gerek.

En kısa zamanda tamamen kurtulmayı düşünüyorum. İyi forumlar.

İçmemek en sağlıklısı tabii. Fakat soruna dönecek olursak 5 senedir yalnızca tütün içiyorum. Çoğunu denedim. Küba dediğin sade içilmek yerine aroma vermesi açısından karıştırılıyor. Kapalı paket tekel tütünlerini içtim bana hafif geldi. Orta Adıyaman içiyorum. Şu an zorda kalmadıkça normal sigara içemiyorum midem almıyor. Ama tütün bulmakta meziyet. Adıyaman içiyorum dedim, her aldığım yerden aynı tat ve aromayı alamıyorum. Kendine uygun bir tütüncü bulduğunda ondan ayrılmaman gerek.

En kısa zamanda tamamen kurtulmayı düşünüyorum. İyi forumlar.

Teşekkürler hocam tecrübelerinizi paylaştığınız için. Bu gidişle zaten bırakacağım gibi bende, çünkü önceleri 2 günde bir paket alırken artık 2 haftada bir oldu bu sayı. Ve gün geçtikçe daha da uzuyor. En azından ben sigarayı çok aramıyorum, durup dururken de kriz geçirmiyorum. Zevkine tat için içen bir insanım. :)

Dediğim gibi yarın gidip deneyeceğim. Eğer beğenirsem hep oradan aynı Küba tütününü alırım.

Teşekkürler hocam tecrübelerinizi paylaştığınız için. Bu gidişle zaten bırakacağım gibi bende, çünkü önceleri 2 günde bir paket alırken artık 2 haftada bir oldu bu sayı. Ve gün geçtikçe daha da uzuyor. En azından ben sigarayı çok aramıyorum, durup dururken de kriz geçirmiyorum. Zevkine tat için içen bir insanım. :)

Dediğim gibi yarın gidip deneyeceğim. Eğer beğenirsem hep oradan aynı Küba tütününü alırım.
Bırakman çok iyi olur. Ama dediğin gibi sadece zevk için içiyorsan Karelias And Sons marka aromatik tütünler var. Hafif nargile havası verir, normal tütüne göre biraz ağırdır. Sık sık içemezsin.

Edit: Bu marka eskiden çok rahat bulunmuyordu her ihtimale karşı Golden Virginia denenebilir.

Golden Virginia 50 gram yeşil paketi öneririm, orjinal alacaksan AVM tobacco'larından alman gerek, piyasada çok sahte ürün var.
Çarşaf olarak da OCB ince siyah paketliyi öneririm, 5 TL fiyatı.
Filtre standart boy, markası farketmez.

Bu yasak, markasız olarak poşetli halde satılan hazır sarılmış sigaralar ile alakalı olmalı. Paket halinde Tekel bandrollü marka tütünler satılıyor.

Geri
Yukarı