Note 3'ün şarjı çabuk bitiyor

mehmetalparslan

Hectopat
Yer
ankara
Daha fazla  
2 aydır Note 3 kullanıyorum, 3 gündür şarjım çok çabuk bitiyor. Evden çıkarken %100 olan şarj, otobüste hiç oynamamama rağmen okula gittiğim de %83 düşmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl ki Afrika'lı bir insan bir gün sonra göbekli bir insana dönüşmüyorsa bataryalarda öyledir. 4-5 ay sonra bataryanızı çıkarıp masanın üzerine koyduğunuzda onunla şişe çevirmece oynayabileceksiniz.

Üzerinde Made in Korea ibaresi olan orijinal bir batarya ile bu durumu çözebilirsiniz. Samsung, Galaxy S4 modelini çıkarttıktan sonra sürekli artan batarya şişmesi vakalarından sonra batarya üreticisi ile olan anlaşmasını iptal etti. Şişme yapmayan bataryalarının üzerinde made in Korea ibaresi yazıyor. Çin'de üretilen orijinal bataryaları maalesef şişiyor.

Üzerinde Made in Korea ibaresi olan orijinal bir batarya ile bu durumu çözebilirsiniz. Samsung, Galaxy S4 modelini çıkarttıktan sonra sürekli artan batarya şişmesi vakalarından sonra batarya üreticisi ile olan anlaşmasını iptal etti. Şişme yapmayan bataryalarının üzerinde made in Korea ibaresi yazıyor. Çin'de üretilen orijinal bataryaları maalesef şişiyor.
Mugen Power'ın üretiği 6500 Mah'lık bataryayla, normalden daha fazla verim alabilir miyim?

Orijinal batarya kullanma taraftarı olarak 2000 liralık telefonunuzu riske atmayın. Bildiğiniz üzere hemen hemen hergün patlayan telefon haberleri okumaktayız.

Çıktığı gün aldığım Note 3'te böyle bir sorunla karşılaşmadım, içerisindeki orijinal bataryası Made in Korea Assembled in Vietnam. Elbette bataryada sorun olması ihtimalini hiç gözardı etmem zira her yıl sayısız cep telefonunda ve bataryada sorun oluyor.

Bataryanın bitme sebebi hatadan çok açık bırakılan GPS vb olabilir diye düşünüyorum. Telefonun ayarlarından Genel - Pil bölümüne girerek en çok hangi uygulama ve servislerin pil ömrü tükettiğini görebilirsiniz. Bu ekrandan ekran görüntüsü paylaşırsanız yararlı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı