Note 3'ün şarjı çabuk bitiyor

öncelikle Cihazınızda arkaplan'da çalışan uygulama yoğunluğunu inceleyin Programlar Şarjınızı sömürür.
bir diğer husus ise Bataryalarında bir hafızası vardır bunu unutmayın şarjınız %20 altına düşmeden takmamaya özen gösterin ve tam dolmadan çıkartmayın şarj olurken kullanmamaya çalışın Donanımsal olarak bir sorun yoksa eğer bi süre sonra Normale dönecektir.

Çıktığı gün aldığım Note 3'te böyle bir sorunla karşılaşmadım, içerisindeki orijinal bataryası Made in Korea Assembled in Vietnam. Elbette bataryada sorun olması ihtimalini hiç gözardı etmem zira her yıl sayısız cep telefonunda ve bataryada sorun oluyor.

Bataryanın bitme sebebi hatadan çok açık bırakılan GPS vb olabilir diye düşünüyorum. Telefonun ayarlarından Genel - Pil bölümüne girerek en çok hangi uygulama ve servislerin pil ömrü tükettiğini görebilirsiniz. Bu ekrandan ekran görüntüsü paylaşırsanız yararlı olur.
4 ssate kalan şarjım ve kulandığım uygulamalar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2014-04-26-12-26-13.png
    Screenshot_2014-04-26-12-26-13.png
    91,3 KB · Görüntüleme: 2.843
  • Screenshot_2014-04-26-12-26-31.png
    Screenshot_2014-04-26-12-26-31.png
    108,3 KB · Görüntüleme: 2.742
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsünde 4 saatlik kullanım görünüyor. Pil kısmında ekran seçeneğini seçip pil % 20 lerdeyken ekranın kaç saat açık kaldığına bakın bir. 3 buçuk 4 saat ekran açık kalmışsa bu note 3 te mobil veri ya da wifi açıkken normal bir performans.

4 Saatlik kullanımda ne kadar süre Minecraft oynadın acaba, yüzde olarak ekran hep daha çok yer bu yüzden soruyorum. 1-2 saat oynadıysan doğaldır bu batarya.
En fazla yarım saat oyun oynadım
Ertesi gün% 41 şarj varken dışarı çıktım yarım saat sonra telefon titredi mesaj geldi diye baktım ama telefon kapanmış ve batarya çok sıcaktı
Bide garanti batarya sorunlarını karşılıyormu yoksa kulanıcı hatasımı

Bugün başıma gelen bir olayı paylaşayım. İlk defa şarj yüzde 65'ten bir saat içerisinde yüzde 16'ya düştü. Shattered Lands isimli bir oyun güncellemede takılmış, oyunu kaldırıp güç tasarruf modunu devreye soktum ve sorun düzeldi. Fabrika ayarlarına döndürüp güç tasarrufunu açarak bir batarya kullanım testi yapmanı da tavsiye edeyim. Değişiklik olmazsa o zaman kesinlikle donanımsal sorundur.

Snapdragon 800'lü Note 3 kullanıcısıyım fakat şarjım 2-3 gün gidiyor(du). Bir süre sonra şarjım hızlı bitmeye başladı ve farkettim ki birçok uygulama arkaplanda çalışıyor ve kapatmama rağmen tekrar açılıyordu. Bu uygulamaları silerek batarya ömrümü tekrar düzeltebildim. Uygulamaları silmeden açılmamasını AppQuarantine ile yapabilirsin fakat telefonun root'lu olması gerekli.

Ben GT-I8200Q Cihazımı garantiye yollamıştım. Grafik işlemcisi arızalıydı aa oyununda bile kasıyordu. Asphalt 8 desen telefon zaten ölüyordu. Aldığımda böyle olmayınca telefonun bozulduğunu anladım, garantiye yolladım. Bir de şarjı %15'i gördüğü anda 5 sn içinde kapanıyordu, %15'e kadar sıkıntı olmuyordu ama. Anakart ve bataryayı yenileyip geri göndermişler. Tekrardan yepyeni telefon sahibi oldum. :)
Batarya garanti kapsamına giriyor yani anlıyacağın. Ben kalibrasyonla ilgili bir sıkıntı var diye düşünürken, yeni batarya verdiler.
Öncelikle hard reset at, düzelmez ise garantiye gönderirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı