Note 3'ün şarjı çabuk bitiyor

3 ay önce aynı problemi yaşamıştım..Batarya şişmişti ve acilen yeni ttec marka batarya aldım.Şu zamana dek problem yaşamadım.Şunu söyleyebilirim Simcity buıld ıt oyunu bataryamı gerçekten mahvetti :)

2 aydir note 3 kullaniyorum basta sarjim cok iyi gidiyodu ama son birkac gundur baya az gidiyor ustelik eskisi kadar cok ugrasmiyorum. Oyun da oynamiyorum. Parlakligi da cok dusuruyorum neden boyle oluyor olabilir ki

Ayrica cok isinmaya basladi.

Batarya kalibrasyonu yapmışmıydınız ?Yani *#0228# tuşladığımızda ekranda görünen quıck start tuşuna bastığımızda telefonumuz bize aslında gerçek batarya durumunu gösterir.Belkide işe yarayacaktır.Ben denedim ve %5'lik bir pay ile tatmin oldum.

Arkaplanda acik uygulama birakmamaya ozen gosteriyorum. Yazdiktan sonra telefonda temizlik yaptim faydasi oldu gibi simdilik insallah kalici olur isinmada gecti. O batarya kalibrasyonunuda yaptim.

uygulama yöneticisinden kapatiyorum uygulamalari baska kapatmam gereken bi yer ya da yapmam gereken herhangi bir sey var mi?

Arkaplanda acik uygulama birakmamaya ozen gosteriyorum. Yazdiktan sonra telefonda temizlik yaptim faydasi oldu gibi simdilik insallah kalici olur isinmada gecti. O batarya kalibrasyonunuda yaptim.

uygulama yöneticisinden kapatiyorum uygulamalari baska kapatmam gereken bi yer ya da yapmam gereken herhangi bir sey var mi?
Greenify' ı deneyin. Arka planda çalışan indirdiğin uygulamaları donduruyor.

Facebook'un yüklü olması bir şey değiştirmez. Bende de yüklü ve bataryaya hiçbir etkisi yok.
Arkadaşın bataryası ölmüş. Garantiye göndersin değişirler. Değişik fantezilere girmeye gerek yok.

Ben kendi telefonumun bataryasına baktım orijinal değildi. (Telefonumun markası samsung galaxy note 3) Sizde bakın eğer ki orijinal değilse değiştirin. Orijinal olup olmadığını anlamak için bataryada karekod var onu okutun. Eğer sizi samsungun kendi sitesine götürecek. 2.Adım bataryanın ön kısmında ilk satırda in VİETNAM yazmayacak eğer yazarsa orijinal değildir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı