Note 8 Pro vs A51 vs mi 9T

Hangisi ? ( Seçenekler benim tercih önceliğime göre sıralanmıştır.)

• A51

Oy: 4 26,7%
  • Mi 9T

Oy: 10 66,7%
  • Note 8 Pro

Oy: 1 6,7%

• Oy verenlerin toplamı
    15

yagiz6

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Selamlar, bu 3 cihaz arasında kaldım. Bütçem 2.500-2.800TL. Şu an tercihim A51 ancak pek emin değilim. Batarya performansı, kamerası ve tasarımı beni cezbeden özellikleri.
Xiaomi tarafında ise mi 9Tden yanayım ancak SD kart desteği olmaması benim için ciddi dezavantaj. Mi 9T'nin ekran tasarımı çok güzel olsa da arka kasa tasarımı çok başarısız bence. Çok basit duruyor ve kalite hissini vermediğini düşünüyorum. Son güncellemelerinde batarya ile ilgili sorunları olduğunu okudum.
Note 8 Pro bana aşırı overrated bir telefon gibi geliyor ve damla çentik tasarımından nefret ediyorum denebilir. Ve hakkında olumlu yorumların yanı sıra çok fazla da şikayet okuyorum. Performansı aklımı karıştırıyor. Ama bu performansı fazla batarya kullanımı ve ısınması gibi dezavantajlar ile kullanıcıya sunduğunu gözlemledim. Ve son zamanlarda fiyatı çok artmış durumda bu fiyata hala tercih edilebilir mi emin değilim.

Mobilde oynadığım tek oyun hearthstone yani pek oyun oynadığım söylenemez. Ancak film, dizi ve müzik izler ve indiririm çok fazla. Alacağım cihazın uzun süre akıcı çalışması güncelleme alması benim için çok önemli. Kamerasının da beni memnun etmesini bekliyorum.

A51 kullanan birinin deneyimlerini anlatmasını rica ediyorum. Bana çok yardımcı olur.

Ürünlerin linkleri:
A51 128 GB.
Mi 9T 64 GB.
Note 8 Pro 128 GB.

A51 dediğin kriterleri sağlayan bir model tercih edilebilir.

Hemen almayacaksan Redmi Note 9 Pro modellerini de bekleyebilirsin ama ne zaman geleceği belirsiz, bu cihaz 12 Mart'ta tanıtıldı.

Note 9 Pro' nun çıkış fiyatının bütçemi aşacağını tahmin ediyorum ve bekleme sürem mart sonuna kadar olur en fazla.

Selamlar, bu 3 cihaz arasında kaldım. Bütçem 2.500-2.800TL. Şu an tercihim A51 ancak pek emin değilim. Batarya performansı, kamerası ve tasarımı beni cezbeden özellikleri.
Xiaomi tarafında ise mi 9Tden yanayım ancak SD kart desteği olmaması benim için ciddi dezavantaj. Mi 9T'nin ekran tasarımı çok güzel olsa da arka kasa tasarımı çok başarısız bence. Çok basit duruyor ve kalite hissini vermediğini düşünüyorum. Son güncellemelerinde batarya ile ilgili sorunları olduğunu okudum.
Note 8 Pro bana aşırı overrated bir telefon gibi geliyor ve damla çentik tasarımından nefret ediyorum denebilir. Ve hakkında olumlu yorumların yanı sıra çok fazla da şikayet okuyorum. Performansı aklımı karıştırıyor. Ama bu performansı fazla batarya kullanımı ve ısınması gibi dezavantajlar ile kullanıcıya sunduğunu gözlemledim. Ve son zamanlarda fiyatı çok artmış durumda bu fiyata hala tercih edilebilir mi emin değilim.

Mobilde oynadığım tek oyun hearthstone yani pek oyun oynadığım söylenemez. Ancak film, dizi ve müzik izler ve indiririm çok fazla. Alacağım cihazın uzun süre akıcı çalışması güncelleme alması benim için çok önemli. Kamerasının da beni memnun etmesini bekliyorum.

A51 kullanan birinin deneyimlerini anlatmasını rica ediyorum. Bana çok yardımcı olur.

Ürünlerin linkleri:
A51 128 GB.
Mi 9T 64 GB.
Note 8 Pro 128 GB.

Hafıza konusuna takılmamanızı öneririm. Eğer sizin için sorun olmayacaksa OTG ile bu soru işaretini giderebileceğinizi düşünüyorum. (Oyum Mi 9T'den yana)

Ben de M9T ile Note 8 Pro arasında kaldım. Amoled ekranın bir sıkıntısı olur mu ileride acaba? ekran yanması veya bahsedilen ghost touch sorunları vs. Selfie kamerasını pek kullanmam bu yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Note 8 Pro'yu biraz inceledim çentiği beni rahatsız etmedi istersem kapatabilirim ve zaten ekranı büyük bir telefon. Mi 9T'ye göre biraz daha büyük bu arada.

Bu yüzden aslında Türkiye garantili almayı düşünüyorum ama Türkiye garantisinde bile sıkıntılar çıktığını söyleyenler var.

Yani ihtimaller düşük olsa da insan bunları okuyunca biraz rahatsız oluyor.

Mi9T kullanıyorum. Eğer sizde benim gibi sürekli video izleyen biriyseniz cihazı öneririm. Tam ekranda video izlemek çok hoş oluyor. Kamerası da gayet başarılı.

Ben de M9T ile Note 8 Pro arasında kaldım. Amoled ekranın bir sıkıntısı olur mu ileride acaba? ekran yanması veya bahsedilen ghost touch sorunları vs. Selfie kamerasını pek kullanmam bu yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Note 8 Pro'yu biraz inceledim çentiği beni rahatsız etmedi istersem kapatabilirim ve zaten ekranı büyük bir telefon. Mi 9T'ye göre biraz daha büyük bu arada.

Bu yüzden aslında Türkiye garantili almayı düşünüyorum ama Türkiye garantisinde bile sıkıntılar çıktığını söyleyenler var.

Yani ihtimaller düşük olsa da insan bunları okuyunca biraz rahatsız oluyor.
Benim de bu konuda çekingelerim vardı fakat şöyle diyim uzun süre bir ekranda takılı kalmazsa pixel burn denilen olayın olma ihtimali düşüyor. Gördüğüm telefonlar sürekli açık kilit ekranında olan telefonlardı ve düşünün 10.00 - 22.00 genel olarak aynı ekranda kalıyorlardı. Sözün özü diyorum ki AMOLED Önlemle ve dikkatle uzun süre götürebilecek kaliteli bir seçim olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı