Notebook elektrik kaçırması

umut 61

Hectopat
Daha fazla  
Asus n550jv notebook um elektrik kacirioyor. Arka kapakta titreme garip bir akim metal olan kisimlarindada akim var. Pc yi elimi koydugumda bilegimi iki kez bu yuruyen merdivenlerde carpar ya onun gibi oldu. Sorun priz kaynakli midir ? Garanti kapsamina girer mi ? Simdiden tessekurler.

Bu mesajından sonra kesinlikle Mikail Fidan'dan ceza yiyeceksin :) Garanti belgelerinde garanti kapsamı ile ilgili bilgi veriyorlar genelde. Elektrik kaçağı garanti kapsamına girer diye tahmin ediyorum. İletişim adreslerinden e-mail atarak öğrenebilirsin.

Bu birçok cihazda olan bir durum. iPhone 6'da bile oluyor bana. Bizim gibi hassas insanlar bir ürüne dokunduğunda elektrik kaçağını anlayabiliyor. Ama bir akrabana dokundurt, anlayamaz. Yani sorun cihazda değil, bizde.

Bir defasında yazar kasada elektrik kaçağı var diye babamla iddiaya girdim. En sonunda kontrol kalemi ile baktığımızda kasada kaçak vardı ama babam bunu hissetmemişti. Elini sürtünce pürüzlü bir yüzey hissi uyandırır :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı