Notlarım nasıl?

Hocam 9. sınıf öğrencisi olarak özellikle matematik 7. sınıfta çok değişiyor. Matematiğe ağırlığınızı koymanızı öneririm. Ben de 7. sınıfta 40 aldım matematikten ilk sınavım 90'dı kurtardım. Şu an matematik acayip farklı 7'yle ,her sene zorlaşıyor bu ders. Seneye LGS seneniz matematiği şimdiden düzeltmeye bakın. Temeliniz ne kadar iyi olursa sizin için o kadar iyi olur. Matematiğiniz iyi olmazsa çoğu istediğiniz meslek de elinizden gider.

Notlarin gayet iyi. Zaten derslere ezberle calismamak lazim bu notlarin bir tik iyilerini ezberle alabilirsin. Sana tavsiyem derslere calismaman ve olabildigince cok dersinle alakali bilgi edinmen yonunde. Demek istedigim kendimden ornek vereyim ben dinozorlar zamaninda liseye giderken 2 yaprak fosforlu kalemlerle not cikaran kizlar tarih dersinden 40'li notlarda ben ise hic calismadan sadece tarih bilgimle 90 kusur almistim. Fizik, biyoloji gibi derslerde de bu durum gecerliydi. Sadece matematik bu tongaya dusmuyordu oda bilgi veya zeka degil ezber dersi olmasindan 🙂. Matematige cok takma, sevdigin dersten yuru cunku liseden sonra o sevdigin ders meslek secimini etkileyecek. Ogretmenlerin sozlu notuyla VS sinifta kalmazsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematiğin düşük orta okula göre. Lise de olsa yine fana değil derdim. Türkçe de ortalama orta okula göre. Gerisi iyi.
40 da kötü.
Notlarin gayet iyi. Zaten derslere ezberle calismamak lazim bu notlarin bir tik iyilerini ezberle alabilirsin. Sana tavsiyem derslere calismaman ve olabildigince cok dersinle alakali bilgi edinmen yonunde. Demek istedigim kendimden ornek vereyim ben dinozorlar zamaninda liseye giderken 2 yaprak fosforlu kalemlerle not cikaran kizlar tarih dersinden 40'li notlarda ben ise hic calismadan sadece tarih bilgimle 90 kusur almistim. Fizik, biyoloji gibi derslerde de bu durum gecerliydi. Sadece matematik bu tongaya dusmuyordu oda bilgi veya zeka degil ezber dersi olmasindan 🙂. Matematige cok takma, sevdigin dersten yuru cunku liseden sonra o sevdigin ders meslek secimini etkileyecek. Ogretmenlerin sozlu notuyla VS sinifta kalmazsin.
Matematik pratik gerektiriyor diğerlerini araştırarak ve mantığını kavrayarak çözebilirsiniz orası doğru zaten. Matematik derken bence iki tane matematik var birincisi soruyu anlama yani sözel zeka, yaratıcılık ve soru tipleri hakkında tecrübe gerektiren kısım ve diğer kısım ise işlem kısmı yani denklem falan çözmek. Matematik genel olarak pratik gerektiriyor yani mantığını kavramak size yetmez, fakat dediğiniz diğer dersler için katılıyorum fizik ve tarih için mantığını kavramak daha önemli.

Geri
Yukarı