Notlarımı düzeltebilir miyim?

Eğer köklü bir müfredat değişimi gelmediyse böyle bir şey yok emin olmamakla beraber söylüyorum. Edebiyattan geçemezsen o sene sorumlu olursun diğer sene sorumluluk sınavlarına girersin ben 9 sınıfın edebiyat sorumluluğuna 3 sene girdim hiç geçemedim 10. ve 11 sınıfta aynı 12 de de kaldım ve son senenin son dönemi bütün sorumlu yılları bir hafta içinde sınavlardan 50 50 50 50 alarak geçmiştim. 5 dersten kalma muhabbetine gelirsek benim 9. sınıfta yanlış hatırlamıyorsam 6-7 tane kaldığım ders vardı. Dediğim gibi eğer milli eğitim bir değişiklik yapmadıysa bizde işler böyleydi 9. sınıfta kandırmak için söylenen yalanlardan olabilir bir araştırmanı tavsiye ederim 50 ortalama çok zor değil her türlü 50 ortalamaya ulaşırsın.

Bizzat gidip sınıf hocasına sordum.
Her sene edebiyatı vermek zorunluymuş.
Ortalama 50'nin altında olmayacak ve 5 dersden fazla kalmamak lazımmış.
MEB'in sınıf geçme yönetmeliğinide okudum orda tüm derslerden kalıp geçebiliyormuşsun yazıyor ama işler bizim lisede öyle yürümüyor.
MEB'sınıf geçme yönetmeliği:

Evet zorunlu. Her sene Edebiyat dersinden geçmek zorundasınız.
Acaba sizin lisenin diğer liselerden farkı ne? Onu anlayamadım. O da MEB'e bağlı sonuçta :D

Bizzat gidip sınıf hocasına sordum.
Ortalama 50'nin altında olmayacak ve 5 dersden fazla kalmamak lazımmış.
MEB'in sınıf geçme yönetmeliğini de okudum orada tüm derslerden kalıp geçebiliyormuşsun yazıyor ama işler bizim lisede öyle yürümüyor.
MEB'sınıf geçme yönetmeliği:

Hocalara yalakalık yap sözlüler için ne gerekiyorsa yap.
Çaba göster. Konuları anlayana kadar çalış.

Disiplinli bir çalışma ile de olmaz mı?
Dostum çalışmak lazım ben çalışmıyorum ama dediğimi yap yaptığımı yapma lise zor gerçekten,disiplinli bir çalışma ile olur ayrıca ben yorumum böyle değildi diye hatırlıyorum moderatör değiştirmiş galiba.Stres yapma ertelemeden başla düzenli bir şekilde çalışmaya bende yarın başlayacağım yazılılarıma 20-25 gün kaldı yapacağız bişeyler.

Dostum çalışmak lazım ben çalışmıyorum ama dediğimi yap yaptığımı yapma lise zor gerçekten, disiplinli bir çalışma ile olur ayrıca ben yorumum böyle değildi diye hatırlıyorum moderatör değiştirmiş galiba. Stres yapma ertelemeden başla düzenli bir şekilde çalışmaya bende yarın başlayacağım yazılılarıma 20-25 gün kaldı yapacağız bir şeyler.

Dün matematikten başladımda çok fazla ilerliyemedim ama hiç çalışmamaktan iyidir diye düşünüyorum. En azından artık matematik sınavına girdiğimde bir şeyler biliyor olucağım.
Büyük ihtimalle benimki de bu ayın sonuna doğru olur, hala başlamak için geç değil.

9. sınıfta ortalamam 94 civarıydı, şu an 10. sınıfım ve teşekkür belgesi için çırpınıyorum. Böyle gidersen 10'da ciddi anlamda zorlanırsın. Sen diğer sınavlardan elle tutulur bir şeyler al (özellikle edebiyat 41 kalmamalı), sözlüleri de sayarsak geçersin. Ama dediğim gibi 10. sınıf 9'dan da sıkıntı. Hazırlıklı ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı