Nürburgring GP

Makaleler
12
Daha fazla  
1) Hamilton
2) Verstappen
3) Riccardo
4) Perez
5) Sainz
6) Gasly
7) Leclerc
8) Hulkenberg
9) Grosjean
10) Giovinazzi
11) Vettel
12) Raikkonen
13) Magnussen
14) Latifi
15) Kyvat
Bottas, Ocon, Albon, Russell, Norris yarış dışı kaldı.

Heyecanlı bir yarış olduğunu söylemek zor. Aşırı sıkıcı bir yarışta olmadı bana göre.

Hamilton startta iyi kalktı, Bottas'ın önüne geçti ilk virajda, ikinci virajda Bottas beklenmedik şekilde Hamilton'un önüne geçmeyi başardı. Memur Bottas ilerleyen turlarda kendisine yakışacak basit bir hata yaparak Hamilton'a geçildi, lastiklerini yaktı. Daha sonra erken pite girdikten sonra da mekanik sorunla yolda kaldı.

Hamilton 91. zaferi elde ederek Schumacher'in rekorunu egale etti, hem de Schumacher'in kendi evinde yaptı bunu. 7. şampiyonluğu da almaya gidiyor, aldı bile.

Verstappen dünkü sıralamalara göre yarışta Mercedes'e ayak uydurmakta zorlandı. Alacağı maksimum sonucu aldı. Albon kötü bir performans sergiledi, Kyvat'ın yarışını da mahvetti. Sonunda o da mekanik arıza ile yarış dışı kaldı.

Renaultlar çok hızlıydı. Riccardo bu takımla ilk podyumunu aldı. Ocon yarışı iyi götürüyordu. O da vites sorunuyla yolda kaldı, Ocon'a yazık oldu.

Racing Point sürücüleri de iyi bir yarış çıkardı. Perez 4. oldu, Hulkenberg günün sürücüsü seçildi, bu durumu da hak etti. Son sıradan başlayıp yarışı 8. sırada bitirdi. Son bölümde yeni lastiklere ve hız avantajına rağmen Leclerc'i geçemedi. Onu da geçmesi gerekiyordu, yapamadı ama.

Ferrari: Leclerc, Ferrari strateji ekibine rağmen 7. olarak iyi bir iş yaptı. SF içeri girdi arkasındaki pilotlar yeni lastiklere geçmesine rağmen Leclerc'e rezil Ferrari ekibi yeni lastik takmadı. Yeni lastikleri olsaydı Gasly'e geçilmezdi. Lastik dezavantajı ve iki araç arasındaki hız farkına rağmen Hulkenberg'i arkada tutması büyük iş. Perez'e karşı yaptığı savunma da süperdi. Perez'in podyumdan kopmasının nedeni de Leclerc karşısında kaybettiği zaman kaybıydı. Gerçi son bölümde SF girdiği için bu kaybettiği zaman kaybını telafi etti. Vettel yine ortalıkta yoktu, spin attı, garip bir spindi, frenleme de aracın arkası attı çok ilginç. Bu spine rağmen yine başladığı sırada yarışı bitirdi.

McLaren: Norris uzun süre yarışı 3. sırada götürüyordu, motor sorunu yüzünden yolda kalması çok üzücü. Sainz iyi bir sonuç aldı. McLaren'in temposu Renault ve RP kadar iyi değildi.

Gasly bu sene alışık olduğumuz iyi bir performans sergiledi.

Günün sürpriz sonuçlarından biri de Grosjean ve Giovinazzi'nin puan alması oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rusya'dan sonra güzel bir yarıştı bence. Riccardo'nun podyum almasına sevindim. İlginç bir şekilde mekanik arızalara fazlaydı.

Önümüzdeki 3 yarış da uzun süredir F1 takviminde olmayan pistlerde olacak, özellikle Portekiz. Bu yarışların da keyifli geçeceğini düşünüyorum.

Albon artık gitmeli şuradan. O aracın seviyesinde bir sürücü değil. Gönül isterdi o araçta Hulk'u görmek ama biraz zor muhtemelen.

O araç normal bir araç değil. Baştan aşağı Verstappen için yapılmış bir araç. RedBull kendi ayağına sıkıyor, farkında değil.

Yeni Hulkenberg gelebilirmiş diyorlar, bakalım ne olacak.

O araç normal bir araç değil. Baştan aşağı Verstappen için yapılmış bir araç. RedBull kendi ayağına sıkıyor, farkında değil.
Öyle olabilir ama kim yarış sırasında beni çok zorluyorlar der ki? Yarış anında zaten herkes kendi limitlerini zorluyor. Albon o cümleyi kurarken ne bekliyordu, "Valtteri its James" gibi bir komutla öne geçmeyi mi? RedBull o koltuğu boşa harcıyor şu anda.
Yeni Hulkenberg gelebilirmiş diyorlar, bakalım ne olacak.
Hiç practice yapamadan direk sıralamaya girdi, onda da 20. başlamasına rağmen 8. bitirdi, bence F1 koltuğunu her şeyden çok hak ediyor.

Öyle olabilir ama kim yarış sırasında beni çok zorluyorlar der ki? Yarış anında zaten herkes kendi limitlerini zorluyor. Albon o cümleyi kurarken ne bekliyordu, "Valtteri its James" gibi bir komutla öne geçmeyi mi? RedBull o koltuğu boşa harcıyor şu anda.

Hiç practice yapamadan direk sıralamaya girdi, onda da 20. başlamasına rağmen 8. bitirdi, bence F1 koltuğunu her şeyden çok hak ediyor.

Dinamikler biraz daha farklı. Bir arabaya kendini uyduramıyorsan, kullanamazsın. Senna, kendine uymayan bir araba yüzünden öldü. Arabanın şakası yoktur çünkü.

Albon'u savbunmak için demiyorum, ama arabada harcandığı kesin. Aynı geçen sene Gasly'ye olduğu gibi. Bu nedenle, Hulkenberg de gelse, ayarlara uyum sağlayabileceğini sanmam.

RP sonuçta pembe bir Mercedes. Ek olarak ayarlarının, RedBull kadar uç noktalarda olduğunu da düşünmüyorum.

Bakalım, zaman neler gösterecek.

Albon bence de gitmesi gerek artık. Ancak aracın Albon'un sürüş tarzına uymadığına ben de katılıyorum. Bu seneki Redbull aracı dengesiz ve sürülmesi zor bir araç. Verstappen bile araçtan çok şikayetçi oldu bu sene. Hulkenberg'in Redbull da yarışmasını çok isterim, Verstappen kadar araca uyum sağlayacağını sanmıyorum. Verstappen'in yanında kim olursa olsun zorlanacaktır. Albon, Redbull'dan giderse Alpha'ya gider gibi. Gasly tekrar Redbull'a dönebilir, Alpha da bu kadar iyiyken Redbull da dönmesi kendisi için iyi olmayabilir.

Aslında Newey'i Aston Martin almayı başarsa, Vettel ile güzel bir iş çıkartabilirler.

Haas'a ve Alfa'dan boşalacak koltuklara çaylaklar ya da Hulkenberg + çaylaklar gelecek gibi duruyor. Bakalım, nasıl olacak.

Perez var, Hulkenberg var. Şahsen Perez'i sevmesem de, dışarda kalmayı hak edecek birisi değil.

Aslında Newey'i Aston Martin almayı başarsa, Vettel ile güzel bir iş çıkartabilirler.
Aynı kanaatteyim.

Haas'a ve Alfa'dan boşalacak koltuklara çaylaklar ya da Hulkenberg + çaylaklar gelecek gibi duruyor. Bakalım, nasıl olacak.
Alfa Romeo'nun ikinci koltuğu için Ferrari'nin anlaşması var, Ferrari isterse çaylaklardan birini p koltuğa oturtur. Büyük ihtimalle Mick Schumacher o koltukta olacak gelecek sezon. Haas ile Ferrari'nin bir sürücü anlaşması yok, Haas istediği pilotları seçmekte özgür. Hulkenberg ve Perez ikisini birden alabilir Haas, eğer HULK, Redbull'a gitmezse. Çaylak pilot gelecekse Ilott gelecek gibi görünüyor. Schwartman'ın gelmesini isterdim o daha çok hak etti bana göre. Perez ve Hulkenberg'in dışarda kalmasına benim de gönlüm el vermiyor. Perez benimde sevdiğim pilotlardan değil, ben Hulkenberg'i daha çok seven biriyim. Perez çok hızlı ve istikrarlı bir pilot, F1 de olmaması büyük hata.

Yeni konular

Geri
Yukarı