Nvidia 399.24 ve 416.34 Sürümlerin Karşılaştırması

İki farklı güncellemeyi de ayrı ayrı yükleyip;
  • AC Origins oyunu üzerinde
  • MSI Kombustor programı üzerinde
  • Heaven Benchmark 4.0 programı üzerinde FPS testleri yaptım ve sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben neredeyse hiç fark yok diyorum lakin farklı oyun ve programlar üzerinde detaylı incelendiğinde farklar elbette olabilir. Umarım sizin için bir fikir kaynağı olabilir.
Sistem Özelliklerim:
  • Ryzen 1500X işlemci
  • GTX 1060 ekran kartı
  • Gskıll 16 GB 3000 MHz RAM
  • Asus Prıme B350M-A anakart

Ayrıca sizden ricam benzer sisteme sahip olanların hangi değerlere sahip olduğudur, sistemimin vermiş olduğu FPS değerleri kendine göre iyi midir? İncelediğiniz için şimdiden teşekkürler :)

399.24 ile yapılan test:
399.24.PNG

399.24 ile yapılan test:
2.PNG

399.24 ile yapılan test:
3.PNG

416.34 ile yapılan test:
4.PNG

416.34 ile yapılan test:
5.PNG

416.34 ile yapılan test:
6.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda gelir o halde dediğiniz güncelleme, peki ekran kartı olarak ne kullanıyorsunuz ve denediğinizde ne etkisini gördünüz Fps açısından düzeltilme var mı ?
Sürücüyü indirdiğim siteden kopyaladım (ingilizceydi translateden çevirdim)

Bu, aşağıdakileri ele alan GeForce Hot Fix sürücü sürümü 416.64'tür:
Far Cry 5: Oyun sırasında titreme
Canavar Avcısı Dünyası: Hacim Oluşturma Kalitesi en yüksek değere ayarlandığında bozulma görülür
Witcher 3 Wild Hunt: Oyun sırasında titreme
Tomb Raider Shadow: Oyun istikrarını artırır
Ses çalma duraklatıldığında, ses alıcısı çok kanallıdan stereoya geçer. 5 saniye ila 10 saniye arasında arttırılmış süre.

Windows 10 x64 için :
https://international.download.nvid...otebook-win10-64bit-international-whql.hf.exe

Windows7 ve 8.1 x64 için: https://international.download.nvid...ook-win8-win7-64bit-international-whql.hf.exe
Laptop benimki GTX 765m 2gb fps farkı şu şekilde aşağıdaki fotoğrafta önceki sürümlerin testi var 416.64 hotfix sürümü diğerlerine göre 1-2 fps yüksek ve ayriyetten daha stabil hep 55 fps in üzerinde ve drop yok test yapılan oyun Rainbow Six Siege.CSGO fps im bir sürümünde düşmüştü ama bu mevcut sürümde moniör hertz sorunlarım daha bi düzelmiş hissetim tavsiye ediyorum bu driver'i linkini bulmak zor olmadı ama şuan atamıyorum.Eki Görüntüle 340614

416.64 TESTİ

20181029221054_1.jpg

Son düzenleme:
Sürücüyü indirdiğim siteden kopyaladım (ingilizceydi translateden çevirdim)

Bu, aşağıdakileri ele alan GeForce Hot Fix sürücü sürümü 416.64'tür:
Far Cry 5: Oyun sırasında titreme
Canavar Avcısı Dünyası: Hacim Oluşturma Kalitesi en yüksek değere ayarlandığında bozulma görülür
Witcher 3 Wild Hunt: Oyun sırasında titreme
Tomb Raider Shadow: Oyun istikrarını artırır
Ses çalma duraklatıldığında, ses alıcısı çok kanallıdan stereoya geçer. 5 saniye ila 10 saniye arasında arttırılmış süre.

Windows 10 x64 için :
https://international.download.nvid...otebook-win10-64bit-international-whql.hf.exe

Windows7 ve 8.1 x64 için: https://international.download.nvid...ook-win8-win7-64bit-international-whql.hf.exe

416.64 TESTİ
Eki Görüntüle 340646
Paylaşımınız için teşekkürler yaklaşık 5-10 FPS artışı mı var ben mi yanlış görüyorum? Ben de AC Origins oyununda deneyip sonuçlarını söyleyeceğim. :)

Windows 7'ye geçtim. Nvidia sitesine girdim. 399.24 indirilmiyordu oradan. Geforce.com yazmaya üşendim oradan indirdim. Gayet memnunum son sürümden. Performans artışı var mı bilemeyeceğim çünkü önceki sistem Windows 10 idi. Ki oynadığım tek oyun LOL. Windows 7'de 10'a göre çok daha fazla FPS alıyorum. Bu oran daha da arttı sanki. Çünkü fark 50-60'tan 90-100'e çıktı dersem yeridir. 120FPS nerede, 250FPS nerede.

Windows 7'ye geçtim. Nvidia sitesine girdim. 399.24 indirilmiyordu oradan. Geforce.com yazmaya üşendim oradan indirdim. Gayet memnunum son sürümden. Performans artışı var mı bilemeyeceğim çünkü önceki sistem Windows 10 idi. Ki oynadığım tek oyun LOL. Windows 7'de 10'a göre çok daha fazla FPS alıyorum. Bu oran daha da arttı sanki. Çünkü fark 50-60'tan 90-100'e çıktı dersem yeridir. 120FPS nerede, 250FPS nerede.
Terkedilmiş bir işletim sisteminde tek başına yaşamak tabi ki rahattır. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı