Nvidia 399.24 ve 416.34 Sürümlerin Karşılaştırması

İki farklı güncellemeyi de ayrı ayrı yükleyip;
  • AC Origins oyunu üzerinde
  • MSI Kombustor programı üzerinde
  • Heaven Benchmark 4.0 programı üzerinde FPS testleri yaptım ve sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben neredeyse hiç fark yok diyorum lakin farklı oyun ve programlar üzerinde detaylı incelendiğinde farklar elbette olabilir. Umarım sizin için bir fikir kaynağı olabilir.
Sistem Özelliklerim:
  • Ryzen 1500X işlemci
  • GTX 1060 ekran kartı
  • Gskıll 16 GB 3000 MHz RAM
  • Asus Prıme B350M-A anakart

Ayrıca sizden ricam benzer sisteme sahip olanların hangi değerlere sahip olduğudur, sistemimin vermiş olduğu FPS değerleri kendine göre iyi midir? İncelediğiniz için şimdiden teşekkürler :)

399.24 ile yapılan test:
399.24.PNG

399.24 ile yapılan test:
2.PNG

399.24 ile yapılan test:
3.PNG

416.34 ile yapılan test:
4.PNG

416.34 ile yapılan test:
5.PNG

416.34 ile yapılan test:
6.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye bu işe bu kadar takıyorsunuz anlamadım bir daha test yap yine o kadar farklı sonuçlar elde edersin. Her seferinde aynı rakam çıkmıyor ki zaten.

Karşılaştırılan her iki sürücüde yakın tarihli sürücülermiş. Bu testlerin bir değer kazanması için sürücüler arasındaki sürüm çıtası fazla olsa iyi olurdu. Misal 1060 ilk çıktığında o zamanlar hangi sürücü varsa onunla son sürücü kıyaslamasında daha belirgin farklar oluşabilir.

Niye bu işe bu kadar takıyorsunuz anlamadım bir daha test yap yine o kadar farklı sonuçlar elde edersin. Her seferinde aynı rakam çıkmıyor ki zaten.
Evet haklısınız genel olarak bir testi bir kez daha yapınca aynı frame sonuçları çıkmıyor ancak ekseriyette sonuçlar bu şekilde diyebiliriz sürüm farkından doğan FPS düşüşü algısı demek ki pek gerçekleşmemiş ya da bende olmadı.
Karşılaştırılan her iki sürücüde yakın tarihli sürücülermiş. Bu testlerin bir değer kazanması için sürücüler arasındaki sürüm çıtası fazla olsa iyi olurdu. Misal 1060 ilk çıktığında o zamanlar hangi sürücü varsa onunla son sürücü kıyaslamasında daha belirgin farklar oluşabilir.
GTX 1060 ilk çıktığında çıkan sürücünün daha düşük performans vermesi beklenmez mi? Zamanla geliştirilen driverler sayesinde oyun dünyasına adaptasyonu daha iyi gerçekleşiyor diye zannediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı