NVIDIA 531.18 sürümünde nvlddmkm.sys mavi ekran hatası oluşuyor

mkac161

Yoctopat
Daha fazla  
NVIDIA 531.18 sürümü güncelleme sonrası mavi ekran verdi formatın ardından otomatik güncelleme sonrası ikinci kez format atmak zorunda kaldım, bunu üzere mavi ekran hatası sürekli yeniden başlattığı için sürekli oturumum da 2 saat süreyle kilitlendi. Şubat 28 yayınlanan bu sürüm yerine 528.49 sürümüne geçince sorun ortadan kalktı. 1050 ve 1050 Ti ekran kartlarında NVIDIA'da birçok geri bildirim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA 531.18 sürümü güncelleme sonrası mavi ekran verdi formatın ardından otomatik güncelleme sonrası ikinci kez format atmak zorunda kaldım, bunu üzere mavi ekran hatası sürekli yeniden başlattığı için sürekli oturumum da 2 saat süreyle kilitlendi. Şubat 28 yayınlanan bu sürüm yerine 528.49 sürümüne geçince sorun ortadan kalktı. 1050 ve 1050 Ti ekran kartlarında NVIDIA'da birçok geri bildirim var.
526.xx sürümünden beri görüyorum mavi ekran hatası alan insanları.Şu sıralar nvidia ne yapıyor anlamış değilim.

Bilgisayarımda hiçbir sorun yoktu. 531.18'i yükledim bir kez ekran siyah gidip,gelmesi gereken yerde. Gitti ve bir daha gelmedi.. Güvenli mod ile açıp DDU ile sildim ve 528.49'u kurdum sorun çözüldü. 531.18 güncellemesini yapacak arkadaşlar 'bu güncellemeyi yapmayın'

Aynı sorunu bende yaşadım bugün 2 defa mavi ekran hatası aldım bende eski sürüme döndüm şu anlık bir problem gözükmüyor umarım tekrarlamaz.

Dosya Ekleri

• 20230305_031144.jpg
    20230305_031144.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 35
Donanımsal sorun yoksa, tekrarlamaz. Ben de sorunsuz şu an. Maşallah. Korkma sıkıntı olmaz.

BurnInTest ile donanımları test ettim ekran kartında ve diğer bileşimler de bir sorun çıkmadı. Bugün hiç sorun yaşamadım fakat benim mavi ekran 581.13 sürümünü kullanırken Valorant oyunu giriş yapıp çıktığımda Valorant arka planda çalışmaya devam ettiğimde mavi ekran vermişti. Bugün çok fazla deneme yaptım ama sorun olmadı.

Bu arada kullandığım ekran kartı GTX 1050 ASUS Gaming laptop.

531.18 sürücüsünü yüklendiğim günden beri Hogwarts Legacy oynunda mavi ekran hatası alıyorum. Bütün Windows güncellemelerini yaptım işlemci güncellemeleri yaptım NVIDIA cleanuptool ile önceki bütün ekran kartı sürücülerini temizleyip güncel sürümü yeniden kurdum ama herhangi bir değişiklik olmadı hala oyuna girerken mavi ekran hatası veriyor. Bunun eski sürücüye dönmeden herhangi bir düzeltmesi çözümü var mı? Ekran kartım 1050 Ti.

Geri
Yukarı