Çözüldü NVIDIA ekran kartı için tercih edilen grafik işlemcisini seç seçeneği gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperenDündar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GigaByte B550m DS3H Anakart, Ryzen 5 5600x, GigaByte Rtx 3070ti, 32 GB Ram 4000 MHz DDR4, 1 TB m2 SSD PCI-e 4.0 Kingston KC 3000 7GB/s okuma, 6GB/s yazma, Deepcool 650W 80+ Bronze PSU, Deepcool AK400 Zero Dark Plus Çift Fanlı Kule Tipi Soğutma, Nzxt H510i Kasa.
Arkadaşlar herkese merhaba. NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi sekmesinde tercih edilen grafik işlemcisini seç seçeneği gözükmüyor. Bütün driverlar ve BIOS günceldir. İki resim arasındaki farkı görebiliyorsunuzdur. Benim aldığım görüntü yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçilemeyen. Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran görüntüsü 2023-06-20 170115.png
Ekran görüntüsü 2023-06-09 134320.png

Çözüm
Hocam işlemci içerisinde dahili GPU yoksa o yüzden çıkmayabilir. Yani sisteminde bir tane ekran kartı var demektir. Kullanacak başka bir ekran kartı yok zaten :D

Google'dan baktım ve Ryzen 5 5600X'lerde dahili GPU olmadığını gördüm. Başka ekran kartı takana kadar o seçenek çıkmaz orada :D :D
Hocam işlemci içerisinde dahili GPU yoksa o yüzden çıkmayabilir. Yani sisteminde bir tane ekran kartı var demektir. Kullanacak başka bir ekran kartı yok zaten :D

Google'dan baktım ve Ryzen 5 5600X'lerde dahili GPU olmadığını gördüm. Başka ekran kartı takana kadar o seçenek çıkmaz orada :D :D

Çözüm

Çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı