NVIDIA GTX 1080 için monitör önerisi

Bütçe
3500TL

TorbaciFiles

Hectopat
Merhaba. GTX1080 için F/P bir monitör arıyorum, klasik 144Hz ve 1ms. Bütçe 3500TL civarında. Hangi özelliklerde bir monitör almam gerektiğini de belirtirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Bu fiyatlara pek monitör kalmadı ve gittikçe daha da dibe iniyor.
İtopya Philips 24M1N3200ZA/00 23.8" inç 165Hz 1ms Gsync/ FreeSync Premium Yükseklik Ayarli IPS Gaming Monitör | ITOPYA bu monitörü satmaya başladı. Kağıt üzerinde değerleri iyi forumda alanlar oldu. Kötü bir şey henüz duymadık.

Bütçe çıkmıyorsa ACER 23.8" 165HZ 1MS FREESYNC FULL HD IPS LED GAMING MONİTÖR - Pckolik özellikleri bakımından çok önermesem de alınabilir.

Yani tabii ki olabilir bu monitör ama Philips kullanmadım hiç. Araştırmak gerekir. Bende bunu buldum. Sizce nasıl? ViewSonic 23.8" VX2418-P-MHD 165Hz 1ms HDMI DP VA FHD Adaptive Sync Gaming Monitör | ITOPYA

O paraya TN panel önermek doğru mu sizce? Asla alınmaz.

Yani tabii ki olabilir bu monitör ama Philips kullanmadım hiç. Araştırmak gerekir. Bende bunu buldum. Sizce nasıl? ViewSonic 23.8" VX2418-P-MHD 165Hz 1ms HDMI DP VA FHD Adaptive Sync Gaming Monitör | ITOPYA

Dostum düşük bütçede VA panel uzak dur. Ghosting olacağı açıkça belli. Tatmin olmazsın.

O paraya dediğin artık giriş seviyesi monitör bütçesi mi? Ayrıca TN hızlı bir panel eğer FPS oyunları tercih edecekse arkadaş gayet iyi. 25 dakika Wallpaper Engine sonrası iz çıkartan Philips kalitesindense onu tercih ederim. :)

Benim kafam çok karıştı ya 😅

O paraya TN panel önermek doğru mu sizce? Asla alınmaz.

Dostum düşük bütçede VA panel uzak dur. Ghosting olacağı açıkça belli. Tatmin olmazsın.
Ne alacağımı bilmiyorum cidden ya. şu an alınacak en mantıklı monitör hangisi peki?

O paraya dediğin artık giriş seviyesi monitör bütçesi mi? Ayrıca TN hızlı bir panel eğer FPS oyunları tercih edecekse arkadaş gayet iyi. 25 dakika Wallpaper Engine sonrası iz çıkartan Philips kalitesindense onu tercih ederim. :)

Teknolojiden belli ki epey uzaksın. Farkındaysan IPS'ler TN panellerle birebir hızlara ulaşıyor. Fast IPS'lerden bahsetmiyorum bile konu kirlenmesin diye. Kafa karıştırmaya gerek yok.
Ayrıca IPS panellerde ghosting düşük olur. Neye dayanarak bu bilgiyi veriyorsun?

Teknolojiden belli ki epey uzaksın. Farkındaysan IPS'ler TN panellerle birebir hızlara ulaşıyor. Fast IPS'lerden bahsetmiyorum bile konu kirlenmesin diye. Kafa karıştırmaya gerek yok.
Ayrıca IPS panellerde ghosting düşük olur. Neye dayanarak bu bilgiyi veriyorsun?
evet kardeşim bütçesini 2-3 katına çıkartırsa arkadaş dediğin gibi hızlı monitörler alabilir. 3500 tl civarı, F/P monitör arıyor arkadaş. 10K bütçeyle IPS aramıyor.

Geri
Yukarı