NVIDIA Linux'ta sorun çıkarır mı?

lerix

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, internette birçok yazı gördüm, NVIDIA ekran kartının Linux'da sorunlar çıkardığı üzere, NVIDIA ekran kartına sahip dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Linux kurarsam sıkıntı çıkar mı? Ne gibi problemler yaşarım, veya sıkıntısız bir şekilde kullanımıma devam edebilir miyim? Eğer sıkıntı çıkacaksa harici ekran kartsız bir laptop almak daha mı mantıklı?
(Çok fazla oyun oynayan birisi değilim, genellikle programlama üzerine ve günlük işler için kullanacağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben GT 710'u sorunsuz kullanıyordum GTX 1650'ye geçtim onu da sorunsuz kullanıyorum Ubuntu da.

Merhaba, internette birçok yazı gördüm, NVIDIA ekran kartının Linux'da sorunlar çıkardığı üzere, NVIDIA ekran kartına sahip dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Linux kurarsam sıkıntı çıkar mı? Ne gibi problemler yaşarım, veya sıkıntısız bir şekilde kullanımıma devam edebilir miyim? Eğer sıkıntı çıkacaksa harici ekran kartsız bir laptop almak daha mı mantıklı?
(Çok fazla oyun oynayan birisi değilim, genellikle programlama üzerine ve günlük işler için kullanacağım.)
Benim bildiğim kadarıyla tasarımda sıkıntı çıkarmaz.
Ama oyuncuysan 2 büyük sıkıntı çıkarır:
-Optimizasyonsuzluk
-RTX'sizlik

Minecraft CS:GO vb daha iyi FPS veriyor GTX kullandığım için RTX hakkında bilgim yok.

Minecraft CS:GO vb daha iyi FPS veriyor GTX kullandığım için RTX hakkında bilgim yok.

Evet daha iyi FPS verdiği doğru, kullanmadım ama sebep komutların RAM'e işlemesinin daha pratik yollarla olması.
Buna rağmen sırf program desteksizliğinden korktuğum için halen Windows kullanıyorum 🥲

Mint öneririm ubuntu'dan daha iyi ve ubuntu tabanlı olduğu için çoğu yazılım ve driver yükleniyor. arch'da (başka bir dağıtım) aur (topluk paket yöneticis genelde stabil olmuyor) olmadan chrome bile yüklenmiyor.

linuxmint.com 'dan indirilyor.

sürüm olarak mate, cinnamon ve xfce arasında sadece görüntü ve performans farkı var en ağırı cinnamon olmasına rağmen benim sistemde 850 mb falan ram kullanıyor (100mb zaten nvidia driveri nerdeyse)

Yeni konular

Geri
Yukarı