Nvidia Optimus Özelliği Nasıl Kullanılır ?

NVIDIA Optimus, Intel ve NVIDIA GPU yer alan dizüstü PC'lerde yüksek seviyede 3D işlem gücü gerektiren oyun ve uygulamaların harici NVIDIA GPU ile çalışmasını sağlayan teknolojidir. Bunun dışındaki video oynatma gibi basit işlemciler ise Intel GPU tarafından üstlenilmektedir. NVIDIA optimus bugün artık tamamen otomatik gerçekleşmektedir. Güncel Intel sürücüsü ve güncel NVIDIA sürücüsünün kurulu olması yeterlidir.

Olur da bir oyun NVIDIA GPU ile çalışmıyorsa bu rehberden yararlanılabilir:

Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat

NVIDIA Optimus, Intel ve NVIDIA GPU yer alan dizüstü PC'lerde yüksek seviyede 3D işlem gücü gerektiren oyun ve uygulamaların harici NVIDIA GPU ile çalışmasını sağlayan teknolojidir. Bunun dışındaki video oynatma gibi basit işlemciler ise Intel GPU tarafından üstlenilmektedir. NVIDIA optimus bugün artık tamamen otomatik gerçekleşmektedir. Güncel Intel sürücüsü ve güncel NVIDIA sürücüsünün kurulu olması yeterlidir.

Olur da bir oyun NVIDIA GPU ile çalışmıyorsa bu rehberden yararlanılabilir:

Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat
Merhaba bir konuda sorunum var. Assasins creed valhalla oyunumda cpu 100 gpu 0 oluyor. nvdia denetim masasından rehberdeki işlemleri uyguladım ama halen sorun devam ediyor. nvidia gtx960m kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı