NZXT yeniden Türkiye'de!

Son birkaç aydır Türkiye'de satılan NZXT ürünlerinin sayısı bir elin parmağını geçmiyordu. Ben de dayanamayıp NZXT'nin distribütörlüğünü yapan QP Bilişim'e mesaj attım.

qp.png

1612279617017.png

Çıktığı günden beri Türkiye'ye hiç uğramayan H510 Elite bile stoklara gelecek. E serisi güç kaynakları ve N7 Z490/N7 Z390 anakartlar da stoklara gelirse gerçekten tadından yenmez. Sistem toplamayı düşünen arkadaşlar dilerlerse şubat ayını bekleyebilirler.
@RPM @Yiğit KAMURAY @rohatbaba123

The NZXT N7 Z490 Motherboard Review: From A Different Direction

Amazon.com: NZXT E850 - NP-1PM-E850A-US - 850-Watt ATX Gaming Power Supply (PSU) - Fully Modular Design - 80 Plus Gold Certified - Silent Operation - Digital Voltage and Temperature Monitoring - 10

Sade, şık güzel.

Ama biraz şişirme balon gibi geldi tamam ben beğendim tasarım olarak ama yok öyle böyle çok övmüşler.

Biri kalkıp fiyat veya gerçekten ne zaman gelecek düzgün soru sormanış.

NZXT H510 Amerika liste fiyatı; 600 tl (80 $) Gümrük vergisi, kdv ve getiren firma ile beraber 900-1200 tl fiyat bandında olabilir.

NZXT H510i Amerika liste fiyatı; 890 tl (120 $) Gümrük vergisi, kdv ve getiren firma ile beraber 1200-1500 tl fiyat bandında olabilir.

NZXT H510 Elite Amerika liste fiyatı; 1250 tl (170 $) Gümrük vergisi, kdv ve getiren firma ile beraber 1600-1900 tl fiyat bandında olabilir.

Ve tabi beyaz kasaları çok sevgili bilgisayar sever satıcılarımız tarafından daha pahalı olacak. Amerika'da ki yeni-yumurta adlı satıcı site ürün stoklarında iken 1150 tl gibi gümrük dahil fiyatlandırması vardı, karşılaştırma yapılabilir.

NZXT E serisi Seasonic Focus Plus tabanlı bir ünite bu arada, hazır konuyu görmüşken yazayım istedim.

NZXT E serisi Seasonic Focus Plus tabanlı bir ünite bu arada, hazır konuyu görmüşken yazayım istedim.
Hocam, bu konuda size bir şey sormak istiyorum.

Mesela SeaSonic NZXT ve Asus için PSU üretiyor. Ürettikleri bu PSU'larda Tier A, üst düzey PSU'lar. PSU'ların satış rakamları vs. ortada zaten. NZXT ve Asus PSU'ları sayesinde güzel para kazandı. Benim aklıma takılan soru ise şu;

SeaSonic bu markalar için üretim yapmak yerine, aynı modeli kendisi üretip kendi ürünü olarak piyasaya sürse daha iyi olmaz mı? Focus Plus serisi zaten ayrı olarak satılıyor ama yine de bana mantıksız geliyor.

Hocam, bu konuda size bir şey sormak istiyorum.

Mesela SeaSonic NZXT ve Asus için PSU üretiyor. Ürettikleri bu PSU'larda Tier A, üst düzey PSU'lar. PSU'ların satış rakamları vs. ortada zaten. NZXT ve Asus PSU'ları sayesinde güzel para kazandı. Benim aklıma takılan soru ise şu:

SeaSonic bu markalar için üretim yapmak yerine, aynı modeli kendisi üretip kendi ürünü olarak piyasaya sürse daha iyi olmaz mı? Focus Plus serisi zaten ayrı olarak satılıyor ama yine de bana mantıksız geliyor.
Genellikle marka ekosistemi kurmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor bu ürünler.

Bir de şöyle bir durum var ki, Seasonic dediğimiz OEM, gidip de ASUS'a "biz sizin için güç kaynağı üretelim" demiyor; bu durumun tam tersi oluyor aslında.
ASUS müşterileri tarafında bir talep var, onlar da talebe bağlı olarak kendi güç kaynaklarını çıkarmak istiyorlar. E peki, ASUS tarafında güç kaynaklarına dair bir tecrübe var mı? Olsa bile Seasonic kadar değildir herhalde. Firma da bunu görüyor ve "Biz güç kaynaklarımız konusunda size güveniyoruz" deyince, onlar da belli standartlara ulaşabilmiş üniteleri ASUS adına üretiyorlar.

Bunu donanım dünyasını yakından takip etmeyenler de bilmez, ASUS kalitesiyle bir güç kaynağı aldığını zannedecek insan sayısı çoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı