Obez olduğum için dalga geçiyorlar

• Konuyu başlatan utnyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 136
  • Görüntüleme 9B
Benden yaşça büyüksün konu sahibi, ben yapamadım çünkü gerçekten yeterince olgun değilim ama en çok değer verdiğin insan bile olsa toxic davranıyorsa sil gitsin.

Sende aynısın.

Ben insanlarla birşeylerin farkına varması için dalga geçiyorum insanları umursuyorum yani insanlar bedeneni sevmemeleri eğer normal değilse eğer kilon çoksa o ayrı bir mesele hadi zayıflarsın ama obezite ayrı bir konu.

@Kalem21 in yazdığını oku.
Ters psikoloji herkes için iyi bir şey değil ki hocam. Mesela ben ilk kilo verme serüvenimi 12 yaşındayken benimle hiç dalga geçmeyen kuzenimin ve ablamın bana verdikleri liste ve teşvikle yardımlarıyla olmuştu. Arkadaş zaten psikolojik olarak şuan zor durumda ki burada bizlerden yardım istiyor. Ona teşvik edecek ve bu serüveni yaşarken psikolojik olarak moral vermek daha iyi olmaz mı ?

En sevdiğim arkadaşlarımla aramda en ufak bir şey olsa direk obez sin kilolu falan kapıdan gecemiyosun gibi sözler alıyorum evet obezin evet kiloluyum ama öyle davranmalarını anlayamıyorum sizce ne yapmalıyım? Direk onları arkadaşlıktan silmeli miyim veya ne yapmalıyım? Kilolu olduğumu da inkar etmiyorum onlar inşallah bir gün çocukları aynı durum ile karşılaşırlar o zaman anlarlar beni.

Başta şunu söyleyeyim kilolu olmak iyi bir şey değil falan filan. Yani sırf dalga geçildim ne yapmalıyım deyip kilo vermezsen hayatta böyle insanlar çok fazla, dalga geçmek için yer arıyorlar çünkü kısaca şımartılmışlar ya da aynılarını bizzat yaşamış kişiler bunlar. Onun dışında bizim ne diyeceğimiz senin hayatının kararlarını belirlememeli ama eğer gerçekten toxic bir arkadaşlık varsa genelde bunun sana zararı olur yararı değil. Sırf arkadaş olsun diye bazı kişileri yanında bulundurmamalısın bana göre. Ha diyorsan halimden memnunum sadece tek sorunumuz bu falan o zaman şunu diyebilirim çok yaratıcı şeyler söyleyebilirsin onları terslemek adına. Kafalarını karıştırmaktan bahsediyorum mesela TLC'deki ağır yaşamlar programındaki repliklerden birkaçını onlara söyleyebilirsin komik olacak şekilde. Çünkü onlar senin üzülmeni istiyorsa senin üzülmemen gerekiyor. Üzülmemenin de ötesinde, mutlu olman gerekiyor ki burada rahatsız olacak kişi sen değil onlar olsun. Bu cidden önemli bir nokta umarım yardımı dokunur.

Başta şunu söyleyeyim kilolu olmak iyi bir şey değil falan filan. Yani sırf dalga geçildim ne yapmalıyım deyip kilo vermezsen hayatta böyle insanlar çok fazla, dalga geçmek için yer arıyorlar çünkü kısaca şımartılmışlar ya da aynılarını bizzat yaşamış kişiler bunlar. Onun dışında bizim ne diyeceğimiz senin hayatının kararlarını belirlememeli ama eğer gerçekten toxic bir arkadaşlık varsa genelde bunun sana zararı olur yararı değil. Sırf arkadaş olsun diye bazı kişileri yanında bulundurmamalısın bana göre. Ha diyorsan halimden memnunum sadece tek sorunumuz bu falan o zaman şunu diyebilirim çok yaratıcı şeyler söyleyebilirsin onları terslemek adına. Kafalarını karıştırmaktan bahsediyorum mesela TLC'deki ağır yaşamlar programındaki repliklerden birkaçını onlara söyleyebilirsin komik olacak şekilde. Çünkü onlar senin üzülmeni istiyorsa senin üzülmemen gerekiyor. Üzülmemenin de ötesinde, mutlu olman gerekiyor ki burada rahatsız olacak kişi sen değil onlar olsun. Bu cidden önemli bir nokta umarım yardımı dokunur.

Zargana mı? Obez mi? Olmak istersin.

Sus şişko, spor yap. Şaka bir yana gerçekten sana obez demeleri bu kadar zoruna gidiyorsa spora git bas kardeşim bitir işlerini.

Geri
Yukarı