OBS ayarları nasıl olmalı?

1000 Mbps simetrik internetin var sanırım, sorun yaşamazsın istediğin bitrate verebilirsin.
1080p 60fps
8000 bitrate
(Twitch bitrate sınırlaması koyuyor partner olmayan yayıncılara bu yüzden ne kadar yüksek verirsen ver o sınır 5000 ise yayının kalitesi ancak o kadar olur)

1000 Mbps simetrik internetin var sanırım, sorun yaşamazsın istediğin bitrate verebilirsin.
1080p 60fps
8000 bitrate
(Twitch bitrate sınırlaması koyuyor partner olmayan yayıncılara bu yüzden ne kadar yüksek verirsen ver o sınır 5000 ise yayının kalitesi ancak o kadar olur)
Yayın ayarlarında 'yayın hizmet ayar önerilerini yoksay' diye bir ibare var. İşaretleyince uyarı veriyor. A Way Out gibi oyunlarda yüksek bitrate ile sorun olmuyor ancak Valorant gibi oyunlarda 1GB simetrik internete rağmen yüksek bitrate'lerde takılma yapıyor. OBS'de birçok ayar denedim ama tam çözemedim. Dün konu açtım hatta forumda. Basic ayarlarda 6k bitrate ile forest yayını yaptım çimenler 480p gibi görünmüş...

Önceki mesajlarda da var konu içerisinde, CPU kullanımı ve PROFİL ayarı var OBS'de. Bunlar da kaliteyi değiştiriyor. Bayadır yayın yapmıyorum, ayarlar tam olarak kafamda yok, internette donanımlarına göre profil ve cpu ayarlarını yaparsan daha kaliteli bir yayın elde edersin diye düşünüyorum.
Takılmadan kastın ping ise internetinle alakalıdır ama FPS drop veya direkt takılma yaşıyorsan donanımın ile alakalıdır.
Isınma sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Geri
Yukarı