Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl geçer?

Tamam bende zaten biliyorum uzman görüşünü almayı. Ama alacak durum da değilim. Hem kimseye söyleyemem, hem ondan önce sorunlarım da var. Bunu bitirebileceksem kendi kendime arada bitirmek istiyorum.

Hocam kaç kere söyledim ki anlamıyor. Ben hergün 2 saat ev toparlamak zorunda mıyım ? Zaten ben suçu annem de buluyorum. Diğer evlerde asla takıntım hiç yok.

İlacın peki yan etkileri var mıdır ? Ben aileme söyleyemem gerçekten. Zaten sorunluyum onlarla. Daha da sorun ilerlerse evden ayrılırım. Sorun zaten hergün ilerliyor.
Yan etkileri söz konusu hocam

Tamam bende zaten biliyorum uzman görüşünü almayı. Ama alacak durum da değilim. Hem kimseye söyleyemem, hem ondan önce sorunlarım da var. Bunu bitirebileceksem kendi kendime arada bitirmek istiyorum.

Hocam kaç kere söyledim ki anlamıyor. Ben hergün 2 saat ev toparlamak zorunda mıyım ? Zaten ben suçu annem de buluyorum. Diğer evlerde asla takıntım hiç yok.

İlacın peki yan etkileri var mıdır ? Ben aileme söyleyemem gerçekten. Zaten sorunluyum onlarla. Daha da sorun ilerlerse evden ayrılırım. Sorun zaten hergün ilerliyor.
Yan etkiler ilacın içinden çıkan kağıtta yazar.

Okuldaki rehberlik öğretmenine söyleyin ailenize durumu anlatsınlar. Kekemelik için özel eğitim alınabilir bir de.
Kekemelik için zaten terapiste gidiyorum. Özel eğitim derken anlayamadım da. Okuldan ayrıldım ama. Etüte gidiyorum. Ben bu sorunu tek başıma çözemez miyim ?

Yan etkileri söz konusu hocam
Nasıl yani ? Eğitimim açısından bir sorun olur mu ? Geçiriyor mu ama ?

Kekemelik için zaten terapiste gidiyorum. Özel eğitim derken anlayamadım da. Okuldan ayrıldım ama. Etüte gidiyorum. Ben bu sorunu tek başıma çözemez miyim ?
Profesyonel destek almanız gerekiyor maalesef. OKB öyle tek başınıza çözülecek bir psikiyatrik rahatsızlık değil.

Hocam kimse bilmiyor. Annemle abim biraz biliyor. Babam bile bilmiyor. Nasıl söylerim, nasıl giderim, çok mu ciddi bir sorun ? Çözülmezse ne gibi sorunlara yol açılır ? Şu anda konuşma sorunumla ilgileniyorum. Bu sorunla da ilgilenemem. Hem zamanım hemde maddi gücümü aşar bu.
Kardeşim acil bir uzmana görünüp destek alman gerek. Bu youtube videoları ile olacak şey değil. Psikolojik rahatsızlıklar ilerledikçe ciddi sıkıntılara yol açıyor.

Benimde uykusuzluk problemim var. En son deliksiz iyi bir uyku ne zaman uyudum bilmiyorum. Gece yattığımda toplam maksimum 1 saat kadar aralıklarla uyukluyorum. Sabaha kadar olan biten her şeyin farkındayım. Ama gel gör ki yorgun bile değilim. Bunun bu hale gelmesindeki sorumluda benim. Yıllardır bu sorunu yaşarım. Kendi kendine geçer diye düşündüm ve sadece daha fazla ilerledi. Yakın zamanda bir uyku kliniğine gidip uzman bir doktor ile görüşeceğim. (Bu güne kadar niye gitmedin derseniz, uyumamak işime geliyordu. Normal insanlardan fazla vaktim oluyordu. Ama yaş ilerleyince artık sorun çıkarmaya başladı.)

Kekemelik için zaten terapiste gidiyorum. Özel eğitim derken anlayamadım da. Okuldan ayrıldım ama. Etüte gidiyorum. Ben bu sorunu tek başıma çözemez miyim?

Nasıl yani? Eğitimim açısından bir sorun olur mu? Geçiriyor mu ama?

İlacın etkisi zayıf veya fazla güçlüyse uzman kişiye söyleyebilirsiniz

Hocam kaç kere söyledim ki anlamıyor. Ben her gün 2 saat ev toparlamak zorunda mıyım? Zaten ben suçu annem de buluyorum. Diğer evlerde asla takıntım hiç yok.

İlacın peki yan etkileri var mıdır? Ben aileme söyleyemem gerçekten. Zaten sorunluyum onlarla. Daha da sorun ilerlerse evden ayrılırım. Sorun zaten her gün ilerliyor.

Bak sorunun sebebi bu hastalık zaten. Farkında olarak veya olmayarak her hareketlerini kafaya takıyor, büyütüyorsun. Bu da sana stress olarak dönüyor sonucunda kavga çıkıyor. Hepsi birbiriyle bağlantılı. Doktora git ilaca başla. Yan etkisi var diyen daly*rakları da dinleme.

İlacın dozuna bağlı olarak etkileri görülebilir ama depresanın öyle bilinen her seferinde karşılaşılan bir yan etkisi yok. Endişe etmeden, en kısa sürede psikiyatriye gitmenizi öneririm ve lütfen ailenize açıklamaktan çekinmeyin. Sağlığınız her şeyden daha önemli.

Profesyonel destek almanız gerekiyor maalesef. OKB öyle tek başınıza çözülecek bir psikiyatrik rahatsızlık değil.
Gerçekten imkansız. Ama ben sorunu annemde biliyorum. Yoksa ben kendi kendime veya başkalarıyla çok memnunum. Kendisinde suç buluyorum. Diyorum ki evi sileceksen dağıtmadan sil. Ama yok. Anlamıyor. Birde toparlamadan siliyor. Yoksa ben başkalarının evinde çok rahatım.

Yeni konular

Geri
Yukarı