Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl geçer?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. Bende birkaç yıldır OKB var. Her geçen gün daha da artıyor. Bu yüzden de sürekli annemle kavga ediyoruz. Artık eve bile girmek istemiyorum. Ben dağınıklığı sevmiyorum. Kendisi de temizliği çok seviyor ve her gün yapıyor. Yaparken de evi komple dağıtıyor. Bende her gün 2 saat ev toparlıyorum ama yapamıyorum artık. Sıkıldım. Son zamanlar da eve geldiğim gibi kendimi yatağa atıyorum. Odalara giremiyorum dağınık diye. Ne yapmalıyım? Ben bu düzen hastalığından nasıl kurtulabilirim? Ayrı eve mi çıkmalıyım? Ama kekemeliğim ve takılmalarım olduğu için onu da yapamam. Çok zor durumdayım.

Psikiyatriye giderek OKB hastalığı için ilaç tedavisine başlanmalı önce. Bir de psikologlar tarafından terapi alınabilir.
Hocam kimse bilmiyor. Annemle abim biraz biliyor. Babam bile bilmiyor. Nasıl söylerim, nasıl giderim, çok mu ciddi bir sorun ? Çözülmezse ne gibi sorunlara yol açılır ? Şu anda konuşma sorunumla ilgileniyorum. Bu sorunla da ilgilenemem. Hem zamanım hemde maddi gücümü aşar bu.

Hocam kimse bilmiyor. Annemle abim biraz biliyor. Babam bile bilmiyor. Nasıl söylerim, nasıl giderim, çok mu ciddi bir sorun? Çözülmezse ne gibi sorunlara yol açılır? Şu anda konuşma sorunumla ilgileniyorum. Bu sorunla da ilgilenemem. Hem zamanım hem de maddi gücümü aşar bu.

Bende de var. İlaç tedavisi aldıktan sonra bayağı düzeliyor. Kesinlikle bir psikyatriste git yoksa daha da ilerler. Geçmiş olsun.

Hocam kimse bilmiyor. Annemle abim biraz biliyor. Babam bile bilmiyor. Nasıl söylerim, nasıl giderim, çok mu ciddi bir sorun ? Çözülmezse ne gibi sorunlara yol açılır ? Şu anda konuşma sorunumla ilgileniyorum. Bu sorunla da ilgilenemem. Hem zamanım hemde maddi gücümü aşar bu.
Okuldaki rehberlik öğretmenine söyleyin ailenize durumu anlatsınlar. Kekemelik için özel eğitim alınabilir bir de.

Klasik cevap gibi olabilir ama uzman birinin görüşü önemlidir.
Tamam bende zaten biliyorum uzman görüşünü almayı. Ama alacak durum da değilim. Hem kimseye söyleyemem, hem ondan önce sorunlarım da var. Bunu bitirebileceksem kendi kendime arada bitirmek istiyorum.

Odani kendin temizle.
Hocam kaç kere söyledim ki anlamıyor. Ben hergün 2 saat ev toparlamak zorunda mıyım ? Zaten ben suçu annem de buluyorum. Diğer evlerde asla takıntım hiç yok.

Bende de var. İlaç tedavisi aldıktan sonra bayağı düzeliyor. Kesinlikle bir psikyatriste git yoksa daha da ilerler. Geçmiş olsun.
İlacın peki yan etkileri var mıdır ? Ben aileme söyleyemem gerçekten. Zaten sorunluyum onlarla. Daha da sorun ilerlerse evden ayrılırım. Sorun zaten hergün ilerliyor.

Geri
Yukarı