Obsesif kompulsif bozukluğum mu var?

Emrelaks

Decapat
Selamlar, bazen en ufak kaygıları ve en ufak kusurları kafama taktığım oluyor ve bazı insanlarla konuşurken çoklu kişiliğim olduğunu düşünüyorum. Kendim olamıyorum bir türlü. Zamanında benden 7 yaş büyük birisinden hoşlanmıştım, o hissi aşk sanmıştım ve sevgilisi olmasına rağmen kafayı resmen ona takmıştım. Fazla bağlanmıştım ve takıntı haline gelmişti. Ya böyle olursa gibi paradokslara girdiğim de oluyor... Artık zihnimdeki paradokslardan kurtulmak istiyorum psikoloğa da gitmek istiyorum ama 1. dönem okulumdaki devamsızlıkları gereksiz yere kullandığımdan dolayı gidemiyorum ara tatilde gitmeyi düşünüyorum ve cidden bu hoş bir şey de değil. Dersleri dinlerken uykum geliyor dinleme hevesim de kaçıyor, son zamanlar yakın geçmişimi de hatırlarken az bir şeyler hatırlıyorum. Teknoloji bağımlısıyım ayrıca her zaman boş vaktim vardır. Artık hayatımı düzene yerleştirmeyi istiyorum. Ayrıca karakterimi bozan bir diğer şeylerin de sosyal medyada paylaşılan tezek gönderiler ve meemler olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dostum kimse sana internet üzerinden teşhis koyamaz. Uzman desteği alman en doğru karar olacaktır. Günümüz ergenleri kendine hastalık yakıştırmaya bayılıyor. Her önüne gelenin OKB, anksiyete hastalığı çıkar oldu. O yüzden böyle bir psikolojiye girmişte olabilirsin.

Ara tatil gelene kadar sosyal medyadan uzaklaşıp kendine vakit ayırmanı öneririm.

Dostum kimse sana internet üzerinden teşhis koyamaz. Uzman desteği alman en doğru karar olacaktır. Günümüz ergenleri kendine hastalık yakıştırmaya bayılıyor. Her önüne gelenin OKB, anksiyete hastalığı çıkar oldu. O yüzden böyle bir psikolojiye girmişte olabilirsin.

Ara tatil gelene kadar sosyal medyadan uzaklaşıp kendine vakit ayırmanı öneririm.

Teşekkür ederim dostum, bu tarz hastalıkları havalı zanneden insanlar var ama bilmiyorlar ki bu durum ciddi. Sosyal medyadan çok genelde bir şeyler izleyerek vakit geçiririm. Arkadaşlarıma yazmak için girerim sosyal medyaya bu arada ama bunlar gerçek hayattaki arkadaşlarımdır. Öyle keşfette falan gezinmem yani pek.

Ufak bir dipnot: Ayrıca sosyal medyada paylaşılan meemleri ve tezek gönderileri sevmiyorum artık. Onların insanın psikolojisini çok derin etkilediğini düşünüyorum şahsen.

Geri
Yukarı