Oculus Quest 2 alınır mı?

TheEgemen

Centipat
Daha fazla  
Özellikle Half-Life Alyx oynamak için alacağım. İlk olarak fiyatı daha makul diye Quest 1 almayı düşünüyordum fakat yazılım desteğinin bu sene sonunda biteceğini öğrendim. Yazılım desteği bitince ne oluyor oyun oynayamıyor muyuz? Quest 2'nin desteği ne kadar daha sürecek? Ayrıca VR için sistemim gayet yeterli.

Özellikle Half-Life Alyx oynamak için alacağım. İlk olarak fiyatı daha makul diye Quest 1 almayı düşünüyordum fakat yazılım desteğinin bu sene sonunda biteceğini öğrendim. Yazılım desteği bitince ne oluyor oyun oynayamıyor muyuz? Quest 2'nin desteği ne kadar daha sürecek? Ayrıca VR için sistemim gayet yeterli.
3 modelini almanızı öneririm. 2 kullandım uzun süre ve 3 te çok daha gelişmiş teknolojiler var. Ayrıca Çözünürlük daha yüksek.

Alabilirseniz az daha koyup 3 alınmalı. İki cihazı da kullanıyorum ve 3 ile arasında dağlar kadar renk farkı ve keskinlik farkı var. Quest 2 de üzmez. Arc ekran kartı kullanmıyorsanız pek çok sorun çıkmaz. Bilgisayara bağlayıp oyun oynamak istediğiniz zaman o kartta belirli başlı oyunlarda sorun çıkabiliyor onun dışında sorunsuz.

Yazılım desteği sona erdiğinde, Quest'in kendi programları, mağaza oyunları ve benzeri şeyler artık Quest 1'i desteklemek amacıyla güncellenmeyecek. Gelen güncellemeler sadece güvenlik doğrulamalarını içerecek, yazılım güncellemesi almayacak. Ancak bilgisayara bağlayarak PCVR oynayanlar için Quest 1 üzerinde pek bir değişiklik olmayacak. Yani çoğunlukla bilgisayar bağlantılı oynayacaksanız ve fiyatı çok daha uyguna geliyorsa hala tercih edilebilir.

Yazılım desteği sona erdiğinde, Quest'in kendi programları, mağaza oyunları ve benzeri şeyler artık Quest 1'i desteklemek amacıyla güncellenmeyecek. Gelen güncellemeler sadece güvenlik doğrulamalarını içerecek, yazılım güncellemesi almayacak. Ancak bilgisayara bağlayarak PCVR oynayanlar için Quest 1 üzerinde pek bir değişiklik olmayacak. Yani çoğunlukla bilgisayar bağlantılı oynayacaksanız ve fiyatı çok daha uyguna geliyorsa hala tercih edilebilir.
Quest 1 çözünürlüğü düşük o alınmaz artıkç

Quest 1 çözünürlüğü düşük o alınmaz artıkç.

Yalnızca çözünürlüğü daha düşük diye alınmaz mı? Çözünürlüğü daha düşük olsa da yapım kalitesi daha yüksek, IPD ayarlayıcısı daha iyi panel renkleri daha canlı OLED olmasından dolayı. Evet, Quest 2 daha güncel bir cihaz ve ikisi arasından alınması gereken cihaz bu ancak bu Quest 1'i hemen çöp yapmaz özellikle çok daha uygun bir fiyata alınabiliyorsa hala tercih edilebilir. Ben hem Quest 2 hem de klasik HTC Vive sahibiyim ve çözünürlükleri arasında dağlar kadar fark var. Buna rağmen ben çoğunlukla HTC Vive'yi kullanıyorum sadece çözünürlük bütün deneyim değil sonuçta.

Quest 2 almaya karar verdim fakat Almanya'da yaşayan tanıdıklarımdan Quest 3'ü daha düşük fiyata alabilirsem Quest 3 alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı