Odama sürekli böcek geliyor

• Konuyu başlatan WHT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

WHT

Decapat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar evin ön cephesine en uzak odada kalıyorum. Pencere filan yok odamda. Böcek örümcek sivrisinek ne varsa alayı benim odamda. Haftada bir kez temizlik yapıyorum. Nedendir anlamış değilim anasından kopan kim varsa benimle yaşıyor. Evi ilaçlattım hala bana mısın demiyor. Daha bu gece 1 küçük örümcek 2 sivrisinek katlettim. Hele sivrisinek her gece öldürmeden uyumam. Kollarımı ısırıyolar diye uzun kollu giyiyorum eşekoğlueşek gelip yüzümü ısırıyor. Uykumdan uyandırıyorlar. Odamda leş mi var anlamıyorum. Nasıl çözerim bir fikri bilgisi olan var mıdır? Paylaşırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş katta veya bahçeli bir evde yaşıyorsan böcek olması çok normal odanda pencere yoksa girebilecekleri yer süpürgelik aralıkları veya köşelerde açık varsa yuvalarından geliyor olabilir bence oraları bir kontrol etmenizde fayda var.

Arkadaşlar evin ön cephesine en uzak odada kalıyorum. Pencere filan yok odamda. Böcek örümcek sivrisinek ne varsa alayı benim odamda. Haftada bir kez temizlik yapıyorum. Nedendir anlamış değilim anasından kopan kim varsa benimle yaşıyor. Evi ilaçlattım hala bana mısın demiyor. Daha bu gece 1 küçük örümcek 2 sivrisinek katlettim. Hele sivrisinek her gece öldürmeden uyumam. Kollarımı ısırıyolar diye uzun kollu giyiyorum eşekoğlueşek gelip yüzümü ısırıyor. Uykumdan uyandırıyorlar. Odamda leş mi var anlamıyorum. Nasıl çözerim bir fikri bilgisi olan var mıdır? Paylaşırsa çok sevinirim.
Gecenin bu saatinde yazdığına göre genelde sabaha kadar oyun oynayanlardansın. Yani bilgisayar açık. Haliyle de böcekler gördükleri tek ışık olan senin monitöre gelmek için odana giriyorlar. Tahminim bu yönde :)

Giriş katta veya bahçeli bir evde yaşıyorsan böcek olması çok normal odanda pencere yoksa girebilecekleri yer süpürgelik aralıkları veya köşelerde açık varsa yuvalarından geliyor olabilir bence oraları bir kontrol etmenizde fayda var.

Şehrin göbeğinde yaşıyorum. 3. kattayım. En yakın ağaçlık alan 1200 metre.

Gecenin bu saatinde yazdığına göre genelde sabaha kadar oyun oynayanlardansın. Yani bilgisayar açık. Haliyle de böcekler gördükleri tek ışık olan senin monitöre gelmek için odana giriyorlar. Tahminim bu yönde :)

Yok ya 11 de yatıyorum normalde erken kalkarım. Gecenin bu saatinde yazmamın sebebi bil bakalım kim. Sabrımı taşırdıkları için o saatte yazdım.

Şehrin göbeğinde yaşıyorum. 3. kattayım. En yakın ağaçlık alan 1200 metre.

Yok ya 11 de yatıyorum normalde erken kalkarım. Gecenin bu saatinde yazmamın sebebi bil bakalım kim. Sabrımı taşırdıkları için o saatte yazdım.
O zaman gene dediğim gibi olabilir. Bilgisayar kullanıyorsan sana gelme sebepleri o olabilir. Ya da evin içinde sana yakın bir yerlerde yuvaları olabilir.

Hocam bizim evde sineklik var ama bir yerden sivri falan girdimi direk soluğu benim odamda alıyor.
Pencerelere sineklik taktırırsanız belki azalır.

Odanızda pencere olmadığını yazmışsınız. Arkadaşların yukarıda söylediklerine ek olarak odanızın yeterince havalanmasını sağlayabiliyor musunuz? Yanlış anlamayın ama odanız temizlik ve hijyen açısından ne durumda? Ne kadar temiz ve steril tutsanız de pencresiz bir odanın hava sirkülasyonu diğer odalar gibi olamaz. Bu durum da böcekleri çekebilecek bir etkendir.​

Fındık tozu kullan Sabaha hiç bir böcek kalmaz

Senin çözümün detan Max'i. Odanın yerdeki köşe ve duvardaki köşelerine kapı altlarına ve cam varsa cam kenarlarına sık. Hemen öldürmüyor yuvalarına kadar ilacı taşıyıp yuvada öldürüyor.

Geri
Yukarı