Öğrencinin ölümünden, cep telefonunu alan öğretmenler sorumlu

Bu adam nasıl Müslüman? Onuda geçtim kim Öğretmen yaptı bu ada mı?

Buradan o adama bir sözüm var.

Bir kulun başka bir kul üzerinde olduğu haktır. Kul hakkının vebali yüce Allah katında oldukça fazladır. Cenab-ı Hak kul hakkı için "Benim yanıma her şey ile gelin affederim. Fakat kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, kulum affeder. " demiştir. Allah'ın bu günahı bağışlayabilmesi için hakkı yenen kula danışacağı bilinmektedir. Eğer hakkı yenen hak sahibi kişiyi bağışlamazsa Allah bu günahı affetmeyecektir. Cenab-ı Hak her insana bir takım haklar tanımıştır. İnsanların birbirleri üzerinde hakları bulunmaktadır. Bir kimse bir kimsenin hakkını yer, malını çalar, küçük düşürür, hırsızlık yapar ise büyük vebali olan kul hakkını işlemiş olur.
Bu adam kul hakkına girmedi, bildiğin cinayet bu.

Ataması yapılmayan binlerce öğretmen ve o öğretmenlerin hakkını yiyen bu ve bunun gibi iş bilmezler. İnsan bile demem kaldı ki öğretmen diyeyim. Pedagojik formasyon derslerinde öğrencinin telefonunu alıp sırlarını akranlarının önünde ifşa etmek gibi bir şey anlatılmıyor. Bu ülke haksızlıklar ülkesi olmuş artık.

Bu nasıl bir ülke aklım almıyor ya. Bir tarafta 15 yaşındaki kızlar sosyal mecralarda oralarını buralarını açıyorlar. Bu kardeşimiz aşık olmaktan korkuyor, ailesi döver diye. Bir taraf güya medeni bir taraf da güya çok müslüman davranıyor orta karar bile değil arafta bile kalmayı becerememişiz, öğretmene de yazıklar olsun.

İmamhatipe gitmeyi düşünenler varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum, kim ne derse desin bu tarz olaylar çoğunlukla İmamhatiplerin başının altından çıkıyor. Konuya, İmamhatipe önyargı ile yaklaşıyorsunuz diyen arkadaşları da bekliyorum.
Teoride iyi ama uygulamada da iyi olsa mükemmel olur.

Belki konu dışı olucak farkındayım ama lise 1 de bi hoca vardı bana yapmadığı zulm kalmamıştı milletin içinde bağırması mı dersin hakaret mi dersin her türlü pisliği yapmıştı sırf ben şakalaşıyorum diye buda suça gireceğinide asla düşünmüyorum aradan 6 yıl geçti fakat ben onun yaptıklarını bir türlü unutamıyorum eğer benim üzerimde de hakkı varsa helal etmeyecem bu dünyada yaptığı yanına kalırsa bile ahirette kalmayacak ne travmalar gördüm ondan önüne geleni öğretmen yapıyorlar cefasini biz çekiyoruz !

Belki konu dışı olacak farkındayım ama lise 1 de bir hoca vardı bana yapmadığı zulm kalmamıştı milletin içinde bağırması mı dersin hakaret mi dersin her türlü pisliği yapmıştı sırf ben şakalaşıyorum diye bu da suça gireceğini de asla düşünmüyorum aradan 6 yıl geçti fakat ben onun yaptıklarını bir türlü unutamıyorum eğer benim üzerimde de hakkı varsa helal etmeyeceğim bu dünyada yaptığı yanına kalırsa bile ahirette kalmayacak ne travmalar gördüm ondan önüne geleni öğretmen yapıyorlar cefasini biz çekiyoruz!
Merak etme dostum. Büyük ihtimalle cezasını çekmiştir veya çekecektir. Hiç bir şey karşılıksız değildir.

İnşallah hak ettiğini bulur. Bana yaptığı psikolojik travmalar hala geçmedi düşünsene aradan 6 yıl geçmiş ama hala üzüntüm kırgınlığım acım taze.
Allah var, Allah var. Kesin çekmiştir veya çekecektir. Geçmiş geçmişte kaldı. Değiştiremeyeceğimiz şeyler için kendimizi üzmemeliyiz :)

Geri
Yukarı