Taliban 100 kadın öğrencinin üniversite için Dubai'ye gitmesini engelledi

3-4 yıl içinde Türkiye diye yorumladım ben.
Bazı konularda bu kadar karamsar olmayın. Türkiye'de nüfusun büyük kısmı (AKP'ye oy verenlerin içinde bile) şeriata karşı durumda. Bu uzun bir süre daha böyle devam edecek, en azından yakın zaman için bu düzeyde bir tehlike yok.

Ancak genç nüfusun az bir kısmının gideceği festivalleri, konserleri yasaklatmak yiyor daha onlarda. O dediğini yapabilecek güçleri yok. Bir gün yönetim ve ideoloji değiştiği zaman zaten bu geçen 20 yılda yapılan şeylerin büyük kısmını (ekonomi hariç) eski hale getirmek çok kısa bir süre alacak.

Bazı konularda bu kadar karamsar olmayın. Türkiye'de nüfusun büyük kısmı (AKP'ye oy verenlerin içinde bile) şeriata karşı durumda. Bu uzun bir süre daha böyle devam edecek, en azından yakın zaman için bu düzeyde bir tehlike yok.

Ancak genç nüfusun az bir kısmının gideceği festivalleri, konserleri yasaklatmak yiyor daha onlarda. O dediğini yapabilecek güçleri yok. Bir gün yönetim ve ideoloji değiştiği zaman zaten bu geçen 20 yılda yapılan şeylerin büyük kısmını (ekonomi hariç) eski hale getirmek çok kısa bir süre alacak.
Şeriatlan bunların yaptıklarının alakası bile yok. İstediklerini asıyorlar.
Sadece işte kötü yönetim.

Hocam şeriat ile laikliğin çelişkiye gireceğini sanmıyorum ama tabii ki bir müslüman şeriat ile yönetilmek zorunda. Şeriat din demektir zaten.

Kanka Türkiye işte anlarsın ya, hani eskisinden daha iyiyiz kanka, özgürlük bilirsin ya.
Kusura bakmayın, sanırım psikolojim bozuldu.

Artik olalim da kurtulalim tamam Allah kahretsin ya. 20 yildir ayni seyi soyluyorsunuz olum yeter.

Geri
Yukarı