Taliban 100 kadın öğrencinin üniversite için Dubai'ye gitmesini engelledi

Felaket tellallığına gerek yok. Öyle bir şey olmayacak, yine yaşayıp gideceğiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeriat demek Allah'ın kanunları demektir. Bunlara karşı olan Müslüman olamaz zaten bir kere.
Bunu soyledim diye linc edildim gecen 🤣 Insanlar neye inandiklarini, nasil inanacaklarini bilmiyorlar. Bknz: Her şeye saygı duymak zorunda mıyız?
Hocam şeriat ile laikliğin çelişkiye gireceğini sanmıyorum
Gayet de girer. Laiklik din ve devlet isi ayri der, seriat zaten basli basina devletin din kurallarina gore yonetilmesidir.

Hayir, Kur'an'i okumuyorlar diyecegim, okuduklarini da anlamiyorlar gelip kendi caplarinda laf atiyorlar. Ateist adamim, seriatcisin, dusunce ozgurlugune karsisin diyorlar🤣

Bunu soyledim diye linc edildim gecen 🤣 Insanlar neye inandiklarini, nasil inanacaklarini bilmiyorlar. Bknz: Her şeye saygı duymak zorunda mıyız?

Gayet de girer. Laiklik din ve devlet isi ayri der, seriat zaten basli basina devletin din kurallarina gore yonetilmesidir.

Hayir, Kur'an'i okumuyorlar diyecegim, okuduklarini da anlamiyorlar gelip kendi caplarinda laf atiyorlar. Ateist adamim diyorum, seriatcisin, dusunce ozgurlugune karsisin diyorlar🤣
Hepinizde nedense dalga geçme durumu var,
çelişen diyende vardır çelişmeyen diyen de vardır. Fakat laikliğin şeriata karşı bir hükmü yok.
Ancak dalga geçiniz. Bu forumda toxicler fazlalaşmaya başladı.

@tgman seninle dalga gectigim bir durum yok, en alt mesajdaki sitem bana "seriatci, dusunce dusmani" diyenlere karsiydi. Senin mesajini alintiladigim paragrafi gayet ciddi sekilde yazdim.

Baskalarini dinleme, bu ulkede deli cok. Stalin askerlerine Ayetel Kursi okuttu diyen de vardi 🤣 Laiklik demek din ve devlet isleri ayri demek. Seriat demek direkt devletin dini kanunlarla yonetilmesi demek. Birbirlerine tam olarak zitlar.

Baskalarini dinleme, bu ulkede deli cok. Stalin askerlerine Ayetel Kursi okuttu diyen de vardi 🤣 Laiklik demek din ve devlet isleri ayri demek. Seriat demek direkt devletin dini kanunlarla yonetilmesi demek. Birbirlerine tam olarak zitlar.
Bakın, şeriat Allah'ın koyduğu hükümler demektir, yani dinin direkt olarak kendisidir. Dinde ne emrediliyor ise o hükümler kullanılmalıdır, fakat laiklikte şeriatın tersini savunan bir durum yok. Yani evet tabii ki islam şeriatı konulmalı deriz fakat yine de laiklik islam'a ters bir sistem değil.
Bu herkesin yorumuna göre değişebilir fakat ters kanun görememekteyim.

@tgman laiklige bakarsan soyle bir tanim gorursun: Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde dinin veya dinsizliğin referans alınmamasını ve devletin din veya dinsizlik karşısında tarafsız ve tepkisiz olmasını savunan ilkedir. Seriat yonetiminde devlet bir taraf secmis olur: din. Basta tanim olarak zaten hicbir sekilde uyusmamaktalar.

@tgman laiklige bakarsan soyle bir tanim gorursun: Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde dinin veya dinsizliğin referans alınmamasını ve devletin din veya dinsizlik karşısında tarafsız ve tepkisiz olmasını savunan ilkedir. Seriat yonetiminde devlet bir taraf secmis olur: din. Basta tanim olarak zaten hicbir sekilde uyusmamaktalar.
Yani Atatürk toplumu tepkisizlestiriyordu demek istiyorsun. Din kavramını ortadan kaldıralım benim putlarima saygı duyup tapsınlar fikri yani. Güzelmiş tam bir diktatör kafası Kuzey Kore gibi.

Yani Atatürk toplumu tepkisizlestiriyordu demek istiyorsun. Din kavramını ortadan kaldıralım benim putlarima saygı duyup tapsınlar fikri yani. Güzelmiş tam bir diktatör kafası Kuzey Kore gibi.

Kuzey Kore yönetimi örnek olabilir özellikle askeri ve disiplinli yönetimi.

Toplum dediğinin %80'i o zaman diş macununu yiyecek zanneden cahil bırakılmış mağara adamlarından oluşuyordu, kim takar onların tepkisini.

Din kardeşimize bakar mısın sen yaaa çok tatlışş. 😍

Geri
Yukarı