Öğretmenim sürekli beni aşağılıyor, hakaret ediyor

tailva

Femtopat
Daha fazla  
Lise 2. sınıftayım, 4 saat dersimize giren bir dallama şişman erkek öğretmen var. Müzik öğretmeni olmasına rağmen bana çok hakaret ediyor, küçük düşürüyor. Dersinde sınıflar ayrıldığı için maksimum 10 kişiyiz sınıfta. 2-3 şarkı söyletip oturup öndeki iki yalakayla sohbet ediyor ve ben de arkadaşımla konuşuyorum sessizce, bu da bunu duyuyor ıslık çalıyor (aramızda en fazla 2metre var) işte konuşma demedim mi iki kişi konuşurken üçüncüye afiyet olsun düşer gibi konuşuyor, işte ikinizi de sopalarım, döverim, ufalarım seni gibi konuşuyor. Üstüne derste beni göstererek “g***kalı, yapıştırdım mı gebertirim” diyor ve beni küçük düşürüyor. Üstüne üstlük öğrencilerin 1-2 tanesi bir çöp kutusunu yanlışlıkla düşürüp kırmış, haklarında o nokta ç diyoruz diye hakaret ediyor, bugün tekrar dersine girdim ve sessizce oturuyordum. Derste 4-5 öğrenci ve hoca arasında okulda tabanca çıkmış, sizde olsa ilk kimi hallederdiniz diye bir muhabbet döndü, ilk sahibini hallederdim dedi hoca. Öğrencinin biri de dönüp işte sonra X(ben)'i mi vururdunuz hocam gibi bir şey dedi çünkü bana taktığını biliyor bütün sınıf. Ona silah sıkmaya bile değmez silaha yazık değersiz biri o dedi hakkımda ve kulaklarımla duydum. Şarkının birinde sözleri kaçırdım diye hafif bir güldüm, arkamdaki dallama da niye gülüyor diye bir hocaya baktı hoca da o deli akli dengesi yerinde değil, beynini kullanamıyor gibi bir şeyler söyledi. Müdür de bana çok yakın birisi amcam gibi teyzemin arkadaşı. Ben bu öğretmene ne yapabilirim ki? Bir hareketlerini düzenlesin, okuduğunuz için sağ olun.

Ses kayıt cihazları kullanmam öğretmenin hakaretinin karşısında beni haksız duruma düşüreceğini sanıyorum. Sonuçta her zaman öğretmen haklı bulunur. Yanlış mı?

Telefon da aynı şekilde bana ceza aldıracaktır.
Böyle bir durumda ceza almazsın merak etme, örneğini internette çok gördük bunların. Adalet sosyal medyada işliyor bu ülkede bunu unutma. Arkadaşların zaten hocanın sana kıllık yaptığını biliyormuş, senin yanında olmamaları için sebep yok. İletişim bilgini ver senin yerine ben MEB'e şikayeti yapayım bir incelesinler istersen, bu arada ailen neden yardımcı olmuyor kendin çözmen gerek diyor?

Karşılığını ver kardeşim, korkulacak bir durum yok sonuçta. Baktın olmuyor, müdüre ilet konuyu rahatsız oluyorum bu durumdan de.
Onların da otoriteyi sağlaması gerekli ama bunu tek bir kişi üzerinden ve hakarete varan laflarla yapması büyük yanlış.

Böyle bir durumda ceza almazsın merak etme, örneğini internette çok gördük bunların. Adalet sosyal medyada işliyor bu ülkede bunu unutma. Arkadaşların zaten hocanın sana kıllık yaptığını biliyormuş, senin yanında olmamaları için sebep yok. İletişim bilgini ver senin yerine ben MEB'e şikayeti yapayım bir incelesinler istersen, bu arada ailen neden yardımcı olmuyor kendin çözmen gerek diyor?
Kendin çöz demiyorlar, ben söylemedikçe hiçbirşey yapmayıp oturmakta ısrarcılar, 3-4 defa söyledim artık çok zoruma gidiyor sessiz kalmak diye, söylediği şeylerden geçtiği dalgalardan ağlayacak duruma geliyorum bunu anlatıyorum babama yarın okula git bak hayırdır bu nedir diyorlar ertesi gün aynı terane. Ben çözeyim şikayet edeyim dediğimde tamam arkandayız diyorlar. İletişim bilgilerimi buradan paylaşmak istemiyorum fakat öğretmenin ismi, soyismi var

Kendin çöz demiyorlar, ben söylemedikçe hiçbirşey yapmayıp oturmakta ısrarcılar, 3-4 defa söyledim artık çok zoruma gidiyor sessiz kalmak diye, söylediği şeylerden geçtiği dalgalardan ağlayacak duruma geliyorum bunu anlatıyorum babama yarın okula git bak hayırdır bu nedir diyorlar ertesi gün aynı terane. Ben çözeyim şikayet edeyim dediğimde tamam arkandayız diyorlar. İletişim bilgilerimi buradan paylaşmak istemiyorum fakat öğretmenin ismi, soyismi var.
Kusura bakma kardeşim özür dilerim ama al çöpe at böyle aileyi, yüzlerine de bakma bu olaydan sonra. Bu ciddi bir durum, yaninda olmuyorlar madem, kendi kendine cozmen gerek maalesef. Müdürle konuşup aileni cagirtip durumun ciddiyetinin farkına varmalarini sağla bir şekilde. Olmuyorsa dediklerimi yap, boyun eğme hakettigini çeksin. MEB'e şikayet edersen ilgilenirler, CİMER'e de şikayet yaz derdini anlat kesinlikle incelenecektir. Bir memura vereceğin en büyük ceza CIMER'e şikayet etmektir. Kendini sağlama al, kimlik bilgilerin CİMER'de sikayet edilene gittiği icin ne olacağı belli olmaz.
Önce müdürle konuştuktan sonra bunu yap.

Oldu hocam, çıkışta ağzını yüzünü dağıtayım. Hemen gidiyorum. Öldürmemi de ister miydiniz.
Böyle birşey olsaydı hocayı çıkışta çoktan yakalardım teke tek değil tabiki elemanda toplardım 😀. Valla hocam yerinizde olsam hemen CİMER’e yazardım çünkü gördüğüm kadarıyla ilgileniyorlar.

Okadarına gerek yok hocam akıllanacaktır. Şaka bı yana baban yada büyük abin. Varsa hocaya bı selam versin sorun çözülür.
Aslında olabilir sağolun tavsiye için. Öğretmen 150 kilo en az zaten, derste silah tutmanın da bir adabı raconu vardır yani diye konuşuyor. Anlattı bi ara. Velinin biri gelmiş silah göstermiş ben aşağıda o hocanın yanına gidersem kötü olur demiş. Bu da “iddaa ettiğine göre” kırıkkale dediği silahını çıkartıp masaya vurmuş aha bende de var ne yapacağız diye. Üniversiteyi şurda okudum diye bir kurum verdi, öyle bir kurum hiç varolmamış. 10 şey söylüyor 8’i yalan diye düşünüyorum.

Böyle birşey olsaydı hocayı çıkışta çoktan yakalardım teke tek değil tabiki elemanda toplardım 😀. Valla hocam yerinizde olsam hemen CİMER’e yazardım çünkü gördüğüm kadarıyla ilgileniyorlar.
Toplayacak hiç adamım yok ya 😃 Şaka bir yana gerçekten böyle toplu insanlarla birine gidip konuşmak konusunda hiç iyi değilim. Böyle okul dışında toplanacak adam gerçekten yok mahalleden felan,(mahallenin yaş ortalaması 7-8 olduğundan.) hiç böyle sokakta kavga, tehdit işine de karışmamış temiz biriyim

Yeni konular

Geri
Yukarı