Öğretmenin öğrenciye hakareti için nereye başvurulur?

aspendosS

Yoctopat
Daha fazla  
Bugün okulda toplantı vardı 'hocam 8 saat çalışacaksak neden tatil yapıyoruz?' dedim.
O da ilk başta bir şey demedi ardından çoğu kişi sınıftan çıktı ama yine de sınıfta kişi vardı 15 - 20 civarı.
Sonra bana 'Sen gerizekalısın. Senden adam olmaz.' gibi hakaretlerde bulundu. Sonra çıkarken tekrar bana dönerek 'geri zekalı' dedi. Tek yaptığım şey neden 8 saat çalışıyoruz dememdi. Sınıfta şahitler var mesela şu an. Nereye şikayet edebilirim?
Ya da bu suç mudur? Suç ise cezası nedir?

CİMER'e yazabilirsiniz. Genelde uyarı gönderiyorlar bir anda melek kesiliyor hocalar.
Şu ana kadar atıldığını görmedim ama.

Bugün okulda toplantı vardı 'hocam 8 saat çalışacaksak neden tatil yapıyoruz?' dedim.
O da ilk başta bir şey demedi ardından çoğu kişi sınıftan çıktı ama yine de sınıfta kişi vardı 15 - 20 civarı.
Sonra bana 'sen gerizekalısın. Senden adam olmaz.' gibi hakaretlerde bulundu. Sonra çıkarken tekrar bana dönerek 'geri zekalı' dedi. Tek yaptığım şey neden 8 saat çalışıyoruz dememdi. Sınıfta şahitler var mesela şu an. Nereye şikayet edebilirim?
Ya da bu suç mudur? Suç ise cezası nedir?

Hocam suçtur. Ama kanıt yalnızca arkadaşların belki bu durumda uyarıyla falan kalınabilir. Ayrıca okullar tatil değil mi nasıl okula gittiniz onu anlayamadım.

Şimdi bakın burada ne dediğiniz önemli olduğu kadar nasıl dediğiniz ve hangi şartlarda bu lafi söylediğiniz de önemli. Oraya sizi hocanız bilgilendirmek ve yardımcı olmak için çağırmış siz de laubali bir şekilde bunu dediyseniz bu yanlıştır. Ayrıca sınıf içerisindeki genel tutumunuz da önemli. Şımarık, dersleri önemsemeyen birisi misiniz mesela? Tabii bunlar yine de hocanizin bu lafları etmesini haklı çıkarmaz.

Suçtur tabii ki ama nereye şikayet etmeniz gerektiğini bilmiyorum. Ailenize durumu anlatin. Okullar açılınca gelip konuşsunlar. En azından böyle bir olay tekrarlanmasin.

Geri
Yukarı