Öğretmenlik bölümünde üniversite çok önemli mi?

uydu3

Hectopat
Daha fazla  
İngilizce öğretmenlik istiyorum. Merak ettiğim bir şey var. Öğretmenlikte iyi bir üniversitede okumak nasıl bir avantaj sağlıyor? Mesela ODTÜ gibi iyi bir okul okuduğumda atanmada avantajı oluyor mu?

2023 Mart ayında 2433 boş kontenjan varmış, 6400 kişi başvurmuş, bunların da hepsini mülakata çağırmışlar. Ama her sene böyle olmaz, seçim ayağına olmuş muhtemelen.

2023 Mart ayında 2433 boş kontenjan varmış, 6400 kişi başvurmuş, bunların da hepsini mülakata çağırmışlar. Ama her sene böyle olmaz, seçim ayağına olmuş muhtemelen.
Hocam bence fena değil atamalar.

Hocam bence fena değil atamalar.

Benim alanım ilköğretim matematik, bizde 2K kontenjana 15k başvuru oluyor. İngilizcede daha rahat gibi görünüyor gerçekten.

Ama ben şunu anlamadım, İngilizce öğretmeni hem ilkokula hem liseye mi giriyor? Bizde hangi bölümü okuduysan oradan atabiliyorsun.

Benim alanım ilköğretim matematik, bizde 2K kontenjana 15k başvuru oluyor. İngilizcede daha rahat gibi görünüyor gerçekten.

Ama ben şunu anlamadım, İngilizce öğretmeni hem ilkokula hem liseye mi giriyor? Bizde hangi bölümü okuduysan oradan atabiliyorsun.
Hocam tam bilmiyorum ama dediğiniz gibi ikisine giriyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı