Ölü pikseli olan ASUS VG259QM monitör değiştirilebilir mi?

Daha fazla  
Yeni aldığım bir monitörde 1 tane ölü piksel çıktı. Kanuna göre 1 tane bile varsa kusurlu kabul ediliyormuş. Satıcıya yazdık ve değişim yapmayacağını, iade alabileceğini söyledi. Monitör şu an indirimde ve iade parası elime geçene kadar indirim bitebilir. Ben değişim yapmak istiyorum, THH'ye başvurursam monitörü yenisiyle değiştirebilir miyim?

Yeni aldığım bir monitörde 1 tane ölü piksel çıktı. Kanuna göre 1 tane bile varsa kusurlu kabul ediliyormuş. Satıcıya yazdık ve değişim yapmayacağını, iade alabileceğini söyledi. Monitör şu an indirimde ve iade parası elime geçene kadar indirim bitebilir. Ben değişim yapmak istiyorum, THH'ye başvurursam monitörü yenisiyle değiştirebilir miyim?

Madde 43

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

İnternet üzerinden aldıysanız bir çok firma değişim yapmıyor.

Mesafeli satış sözleşmesinde satıcının telefonu ve adres bilgileri yazar
THH dediğiniz şey Hangi şehirde yaşıyorsanız Ticaret İl Müdürlüklerinde en az 1 adet THH sorumlusu olur
Daha önemlisi delil olarak ölü pikselin fotoğrafı ya da videosu gerekir
THH sorumlusu size soracaktır e-Devlet üzerinden sizin bilgilerinizle kayıt açarken
Para iadesi mi değişim mi ne talep ediyoruz diye
Satıcının savunması da alıncaktır sonuç olarak kusurlu ürün göndermişler size
Bu arada dilerseniz tutanak tutturabilirsiniz kargo şubelerinden kusurlu ürün olduğuna dair

Yeni konular

Geri
Yukarı