Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Etme bu arada 9 yasında gerdeğe girmiyor onu söyleyen yalan sen en az bir argo kelime ya da sinirlendiysen bile peygamberi geçemezsin sen şu an benim peygamberine laf söylüyorsun bir de benden ne bekliyorsun.

Gerdeği geçtim 9 yaşında evlendiği herkesce kabul ediliyor, gerdeğe girip girmediğini burada kimse bilemez zaten ama genel olarak her şey orta da, İslam daha köleliği yasaklamamış bir din diğer dinlerden pek farkı yok ve konudan sapmayın, arkadaşın sorusu başka.

Müslümanlığa görülmeyen hoş görü ne olacak hocam?
Çok sert tepki vermeden mantıklı bir şekilde tepki verilebilir mesela. Eğer kişi sınırını aştıysa sohbeti bitirirsin. Çünkü bu sohbetin sonucu yok istersen 5 asır konuş yine bir yere varamayız.

Haklısınız arkadaşın ateist olması durumları değiştirir. Bence insan isterse Lay's paketine tapsın ama ölümden korkmasın bizler öleceğimiz için çok şanslıyız.

Kesinlikle öyle, inan inanma o ölüm kapıya dayanacak, hem böyle bir dünyada kim yaşamak ister arkadaş, ölüm gibi güzel bir şey bize vaat edilmiş, ne mutlu bize.

Gerdeği geçtim 9 yaşında evlendiği herkesce kabul ediliyor, gerdeğe girip girmediğini burada kimse bilemez zaten ama genel olarak her şey orta da, İslam daha köleliği yasaklamamış bir din diğer dinlerden pek farkı yok ve konudan sapmayın, arkadaşın sorusu başka.
Kanka köle bile olsa iyi davran diyor kölelik var ama nasıl var.

Evet öylede bunu uygulamak kolay değil. Sen bile bazen kızabilirsin.
Tabii ki bazen kızdığım noktalar oluyor. Ama mühim değil ben kendi inancımla hayatıma devam ediyorum o da kendi inancıyla. Bizim artık bu muhabbetleri gerçekten bitirmemiz lazım istersek Lays paketine tapalım istersek yarısı yenmiş noodle'a. Önemli olan ülkeyi daha ileri götürecek fikirleri tartışmak. Böyle anca birbirimizi yeriz.

Çok sert tepki vermeden mantıklı bir şekilde tepki verilebilir mesela. Eğer kişi sınırını aştıysa sohbeti bitirirsin. Çünkü bu sohbetin sonucu yok istersen 5 asır konuş yine bir yere varamayız.

Herkes kusur işler birader ben çok iyi Müslüman değilim ama senin gibi ateist olup iyi biri olacağıma Müslüman olup kötü olmak gene cehenneme giderim ama sonsuz değil.

Tamam da köleliği böyle mi savunuyorsun? İyi davran, tamam iyi davranıyım fetih sonrası seni kölem yapayım.

Eskiden köleli aşalar ve döver isterse öldürür dü peygamber efendimiz kendi kölesine bile iyi davranmış ve zaten köleler çok fakir insan olup sen onlara yuva verirsen ona iyilik yapmış olmaz mısın?

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum.

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?

Herkesin / her şeyin sonu vardır bundan çok korunulacağını sanmıyorum ve sen galiba ölümden değil nasıl öleceğinden korkuyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı