Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes kusur işler birader ben çok iyi Müslüman değilim ama senin gibi ateist olup iyi biri olacağıma Müslüman olup kötü olmak gene cehenneme giderim ama sonsuz değil.
Neden önyargılı yaklaşıyorsunuz ki hocam. Ben de Müslümanım ve farzlarımı yerine getiriyorum ama karşımda bir Ateist,Deist vb. her kim olursa olsun fikirlerini dinler ona göre yorum yaparım. Direk bir yorum karşısında "NE dEmeK aLlAh YOk OLUm?" mantığı biraz yanlış kaçar çünkü.

Herkes kusur işler birader ben çok iyi Müslüman değilim ama senin gibi ateist olup iyi biri olacağıma Müslüman olup kötü olmak gene cehenneme giderim ama sonsuz değil.

Eskiden köleli aşalar ve döver isterse öldürür dü peygamber efendimiz kendi kölesine bile iyi davranmış ve zaten köleler çok fakir insan olup sen onlara yuva verirsen ona iyilik yapmış olmaz mısın?

Kölenin genel tanımı ki zaten bu herkesce böyle bilinir, sahiplenmektir, her istediğini yapmaktır, insan sahiplenmek senin için normalse sırf iyi davran dedi diye kabul edilebilir olmuyor çünkü insan nevsini peygamber ve Allah çok iyi biliyor olsaydı, olaşabilecek sorunları ortadan kaldırmak için köleliği yasaklardı.

Ölümden kaçış yok o yüzden bunu kabullenmek en iyisi. Zaten kabullendikten bir süre sonra alışıyorsun. Yaşlı insanlar ölüme çok yakın ama baktığımız zaman depresyonda olup her gün ölümüme az kaldı demiyorlar.

Neden ön yargılı yaklaşıyorsunuz ki hocam. Ben de Müslüman'ım ve farzlarımı yerine getiriyorum ama karşımda bir ateist, deist vb. her kim olursa olsun fikirlerini dinler ona göre yorum yaparım. Direk bir yorum karşısında "ne demek Allah yok olum?" mantığı biraz yanlış kaçar çünkü.

Müslüman'ım bu arada yanlış düzelmiş.

Sanki yaşam ölümden daha korkunç.

Öldüğünde yaşarken çektiğin acıları çekmiyorsun.

Ölümden korkan insan hiçbir şey başarmamış ve görmemiş insan demektir. Kendinize vakit ayırın elinizde geldiğince gezin sevin sevilin yeni aktivitelere göz atın. Kendinize ne kadar çok şey katarsanız zamanı geldiğinde bu dünya ile bağınızı kopartmaya hazır olursunuz. Ölüm ani bir şeydir. Bu gerçeği de kabullenmemiz gerekiyor dünya fani.

Kölenin genel tanımı ki zaten bu herkesce böyle bilinir, sahiplenmektir, her istediğini yapmaktır, insan sahiplenmek senin için normalse sırf iyi davran dedi diye kabul edilebilir olmuyor çünkü insan nevsini peygamber ve Allah çok iyi biliyor olsaydı, olaşabilecek sorunları ortadan kaldırmak için köleliği yasaklardı.

Ozmaan Allah neden kötülüğü yasakladı ama hala kötülüm var çünkü bunu yapan insanlar var onlar bunları yapmayabilirdi ama yapıyor ben mi engel olayım.

50-50 olayı yüzünden inanmakta asıl inanca ters.

Ateizm çok saçma ve çok çelişen bir ‘dinsizlik'. Deizm belki bir şekilde anlaşılabilir fakat ateizm bence çok saçma. 50-50 mantığıyla bile çökertilebiliyor. Hepsi okudum ettim dese bile internetteki söylemlerle inanmaya uğraşamam ibadet etmeye uğraşamam deyip ateist oluyor. Buna çok rastlıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı