Ölümden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar işin ilginç tarafı arkadaşımız ölümden korktuğunu söyledi ama birbirimize düşmüşüz bile çoktan...

Araştırmayı geç dost. Benim senin iddianın kanıtlama ihtiyacım yok. Senin var.

Bu konudaki mesajlarıma bakabilirsiniz uzun uzun yazdıklarıma hep laf atıp kaçıyorlar hiçbirine cevap vermemişler görebilirsiniz, o kadar yazıyorum cevap vermiyor sonra Allah yok dedimmi var bak mucize ona cevap yazıyorum ses yok.

Bu konudaki mesajlarıma bakabilirsiniz uzun uzun yazdıklarıma hep laf atıp kaçıyorlar hiçbirine cevap vermemişler görebilirsiniz, o kadar yazıyorum cevap vermiyor sonra Allah yok dedimmi var bak mucize ona cevap yazıyorum ses yok.
Dediğim gibi, inandıkları şeyin gerçek olmama ihtimali onları delirtiyor.

Vikipedi'den bakabilirsiniz.

Siz linkini bırakın biz bakarız.

Beni sinirlendiren şey ise adama diyorum kanıt ver, gidip araştır diyor dalga geçer gibi.

Merhaba arkadaşlar, ateistim ve ölümün yavaş yavaş gelmesinden çok bunalıyorum. Genç olmama rağmen her gün yatarken ölümü düşünüyorum. Hayattan zevk almaya çalışıyorum ama ölümün sonrasını yani hiçbir şey olmayacağını, hissetmeyeceğimi, tepki vermeyeceğimi, konuşmayacağımı bilme düşüncesinden korkuyorum.

Hayatımın en azından şu yıllarında ölümü nasıl unutabilirim, siz ne yaparak unutuyorsunuz?

Hocam ben şimdi niye sizin korktuğunuzu çözdüm siz ölmekten korkmuyorsunu siz ölürken o kılıç veya sanki o anki cehennemdeymiş gibi bir acıdan korkuyorsunuz (sorun çözüldü yazın :))

Tevbe 11 "fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse onlar da din kardeşlerinizdir ve biz, bilen topluluğa ayetlerimizi açıklar, bildiririz."

Ve 5 ayet sonra yazanlar, Allah'a iman ederlerse zekat verirlerse Müslüman olurlarsa af edilecekler, hadi dediğiniz doğru var sayalım, haram aylar gelince müşrikleri öldürme emri veriliyor ve, Allah'a itaat etmedikleri sürece cihad emrediyor, islama inanıyorum dediği zaman sizden birisi oluyor zaten, gerçek İslam daeş'tir çok istiyor iseniz daeş'e katılabilirsiniz size kalmış.

Eki Görüntüle 1906925
Çok teşekkürler sayenizde bir tane daha İslam'ı çürüten bilgi öğrendim. 🤗

Sen bana bununla ilgili sureler at ben bakar doğrusunu sana yazarım :) yanlış anlamışsın onlar Müslüman değil.

Son düzenleme:
Kur'an-ı Kerim, hayal dahi edemeyeceğimiz kadar bir büyüklüğe sahip evrenin yaratıcısı olan Allah'ın, yeryüzündeki elçisi Hz. Muhammed'e sayfa sayfa gönderdiği ayetlerin bütününe verilen kitap adıdır. Bu gönderilen ayetler ise tek bir anda değil, belli olayların üzerine zamanla inmiştir. Dolayısıyla bir ayetin sadece mealine bakarak o ayet hakkında doğru hükümler veremezsiniz. Neden Türkçe tercüme değilde Meal kelimesinin kullanıldığını düşündünüz mü hiç? Meal'in kelime anlamı "eksik ve kusurlu" demektir. Dolayısıyla din kitapları çevirilemez. Orijinal olarak okunmak zorunda. Ben de dahil olmak üzere, günümüz Müslümanlarının bir kısmı Kur'an-ı Kerim ayetlerinde vurgulanan kelimelerin Arapça etimolojisini araştırıyor ve o şekilde yorumluyoruz. Tefsir ilmi sen buna uğraşma diye mevcut. Dolayısıyla bir ayetin tefsirini okumadan o ayet hakkında herhangi bir kanıya varamazsınız. Kur'an-ı Kerim, baştan aşağı kusursuzdur. İslam'a ve diğer dinlere bakış açınız son derece yanlış. Eski bir ateist olan Doktor Altay Cem Meriç'in, "Peygamberliğin İspatı" adında yeni çıkmış bir kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Dünya'da Müslümanlık hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde yayılıyor. Bunu farklı ülkelerin istatistik şirketlerinin verilerini inceleyerek rahatlıkla tasdik edebilirsiniz. Kur'an-ı Kerim'de, ışınlanmaya yorulabilecek ayetler bile mevcut. Şahsi kanaatimce az okumak insanı ateistliğe, çok okumak insanı yaratıcıya yönlendirir. Kur'an-ı Kerim'de yüzlerce kanıt ve delil mevcut. Sözler Köşkü, Maksat 114 gibi kanalların sokakta ateistlere karşı yaptığı röportajları izleyerek az da olsa neyden bahsettiğimi anlayabilirsiniz.

Bende her gece ölüm hakkında düşününce yavaş yavaş yaşlandığımı ve hayatın o kadar zevk vermediğini düşünüyorum ta ki anneannemin yaptığı yoğurtu pilav ile yiyene dek hâlâ öyle düşünüyorum ama en azından o kadar kötü hissetmiyorum.

Sadece ölüm korkumdan dine bağlı kalabiliyorum.
Bunca sene yaşayıp bir anda yok olmak zoruma gidiyor.

Çoğu dincinin kafa yapısı özet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı