Ölümden sonrası nedir?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Sizce öldükten sonra ne olacak? Okula gitmek dışında bütün günümü boş geçiriyorum, artık felsefe din ve tarihe merak saldım, aklıma ölüm korkusu ve ölümden sonra ne olacağı geliyor, sizce ölümden sonra ne olacak? Sonsuzluğa gitme ihtimaliz kaçtır sizce?

Sadece ben açmıştım konuyu :D
Özünde hepsi aynı soruydu, önceki konuları bak bol bol var. Altta bile gözüküyor aynı başlık olanlar.

Screenshot_387.png

Sizce öldükten sonra ne olacak? Okula gitmek dışında bütün günümü boş geçiriyorum, artık felsefe din ve tarihe merak saldım, aklıma ölüm korkusu ve ölümden sonra ne olacağı geliyor, sizce ölümden sonra ne olacak? Sonsuzluğa gitme ihtimaliz kaçtır sizce?

İnsandan insana değişir mitolojiye inanan birisi için farklıdır islama inanan farklıdır ateiste inanan farklıdır ben inançlı birisiyim.

İnancına göre değişir.
Semavi bir dine inanıyorsan büyük ihtimalle öldükten sonra cennet ya da cehenneme gideceğine inanıyorsun.

Ateist isen hiçlik, deist isen muamma.

Öldükten sonra hayatımızın en mutlu anı olarak adlandırdığımız bir ana geri dönsek ve hep orda kalsak mesela...

Eğer öyle bir an yoksa da hayali kurulan bir mutluluk anı da olabilir.

Ölen toprağa giren çürüyen sadece beden. Topraktan geldik toprağa gidiyoruz.
Peki ya ruh? Ruh nereye gidiyor. Ruh da beden gibi ölüyor mu?
Yeryüzünde. Savaş çıkartıp yüzlerce binlerce on binlerce çoluk çocuk yaşlı kadın demeden masum insanlar katlediliyor. Bunların yaptıkları yanına kar mı kalacak? Bir hesap soran olmayacak mı?
İşte tam bu yüzden cehennem ve cennetler var.

Geri
Yukarı