Ölümden sonra ne yaşayacağız?

Müslüman arkadaşlar varsa aklıma gelmişken sorayım. Cennet'e gitmeyi niye istiyorsunuz? Cennette vadedilen bütün ödülleri(şarap, huriler kadın yani kısacası) dünyada şu anda zaten yapabiliyorsunuz. Hepsi insancıl ödüller hani özel bir yanları yok ki. Cennet varsa bile sonsuza kadar orada yalnız başınıza öylece oturma fikri hiç sıkıcı gelmiyor mu?
1-Yasim küçük şarap hakkinda bilgim yok,
2-yasim küçük kadınlar hakkında bilgim yok,
3-cennette yaratıcı ben olacağım için herhangi bir problem yok.

Ateizm bir yaşam biçimi değildir. Herhangi bir tanrı ya da dine inanmama durumudur. Bir öğretisi yoktur. Kafamızdan element uydurmayalım.
Yaratıcıya inanmayan insan olamaz. ateistlik dinlere tepki sadece, yaratıcıya ancak ölümsüzlüğü bulduğunda inanabilir insan denilen canlı ki o bile riskli kaza geçirirsin ölürsün.. sıkıysa su içme, tuvalete gitme bakalım yapabiliyomusun?

Öldükten sonra ne yaşayacağız bilmiyorum ama ölmeden önce bir hayatımız var ve bunu sonuna kadar yaşamalıyız.
O hayat herkese yok malesef..

Yaratıcıya inanmayan insan olamaz. ateistlik dinlere tepki sadece, yaratıcıya ancak ölümsüzlüğü bulduğunda inanabilir insan denilen canlı ki o bile riskli kaza geçirirsin ölürsün.. sıkıysa su içme, tuvalete gitme bakalım yapabiliyomusun?
O nasıl bir mantık la öyle?? Tamam, 3 aylık oruca başlıyorum, hadi bakalım..

Din başka bişey, biliyorsunuz zaten söylemeye gerek varmı.
"Yaratıcıya inanmayan insan olamaz." ne demek? Hem bunu diyorsun hem de "Yaratıcıya ancak ölümsüzlüğü bulduğunda inanabilir insan." diyerek kendini çürütüyorsun ve sonrasında da garip bir örnek veriyorsun. Ya ben anlamadım ya da sen açıklayamadın?

"Yaratıcıya inanmayan insan olamaz." ne demek? Hem bunu diyorsun hem de "Yaratıcıya ancak ölümsüzlüğü bulduğunda inanabilir insan." diyerek kendini çürütüyorsun ve sonrasında da garip bir örnek veriyorsun. Ya ben anlamadım ya da sen açıklayamadın?

hata yapmışım "yaratıcıya ölümsüzlüğü bulduğunda inanmayabilir " yazacakmışım haklısınız :)

Ne kadar anlamsız bir örnek konuya dair. Ben bir yaratıcının olduğuna inanmıyorum? Dinlere de inanmıyorum ama buna olan tepkim çok farklı. Sadece dinlere inanmayıp yaratıcıya inananlara da deist denir zaten. Kendinizle de çelişiyorsunuz. Yaratıcıya inanmayan insan olamaz diyorsunuz sonra da yaratıcıya ancak ölümsüzlük bulunduğunda inanılabilir diyorsunuz. Hepimiz ölümsüzlüğü bulduk da ben mi bilmiyorum?

Arkadaşlar hatalara çok takılmayın bu kadar düzelttim. bence sizin gibi insanların bu hatayı anlamaması imkansız biraz kasıt var gibi geliyor neyse uzatmaya gerek yok.

Yok hayır gerçekten anlamamıştım, herhangi bir kastım yok. Ben şu şekilde düşünüyorum, tanrı olmadığı için ve insan uydurması olduğu için evet, insan tanrıdır. İnsan tanrıyı yaratmıştır çünkü, tam tersi değil.

Geri
Yukarı