OEM lisans önermek yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
oem.png

Bu keyler topluca okullara veya şirketlere dağıtılır, bu kodlar yasa dışı yollardan ele geçirilir.
Büyük oranda doğru bak bu kısım ama Microsoft isteseydi o lisansların büyük kısmını tespit edip lisans iptali yapabilirdi. Demek ki fayda sağladıkları başka şeyler var, kişisel bilgiler ve kullanıcı verileri gibi. :)

Bu arada XP döneminde bilişim şirketlerinde de Hava Kuvvetlerine ait olan anahtar dolaşırdı, belki bazılarınız o dönemi hatırlar. MKPPP ile başlayan anahtarlar onlara aitti, bu konu şimdi alakasız oldu ama aklıma geldikçe gülme tutuyor. :D

Önce post atmayı öğren. İkinci olarak, oldu o zaman korsan ile orijinal Key aynı şeyleri yapıyor diye orijinal Key kullanmayalım? Nasıl olsa korsanda da güncelleme alıyorsun vs. bu nasıl mantık?

Birisinde Windows'un kendi ürettiği, yazdığı, çıkardığı legal Key'i kendin elinle giriyorsun ve orijinal yapıyorsun, diğerin de virüslü aracı uygulama ile orijinal yaptığını sanıp korsan kullanıyorsun.

Bana OEM'in KMS ile nasıl eşdeğer olduğunu, nasıl korsan olduğunu bir açıkla. Hem sen hem konu sahibi hadi açıklayın?

Hala anlamamakta ısrar etmeye devam ediyorsunuz. OEM Key'lere korsan diyen olmadı. Eğer benden başka biri dediyse okumadım ama ben böyle bir şey demiyorum. OEM Key'lerin yasal olmadığını söylüyorum ama anlamak istemiyorsunuz yasal olmayan bir şeye para vermektense korsan kullanırım daha iyi diyorum ama anlamıyorsunuz. Sizler OEM kullanmaya devam edin bir şey demiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden sıkmadı mı? Notebook alınca yanında bedava lisans veriyorlar ama kasa toplayınca 1000₺ Windows lisansı alacaksın. 7000₺ PC topla, bir de 1000₺ Windows alayım? OEM lisansları iptal etmek Windows'un elinde. Birçok kullanıcı OEM kullanıyor ve bu lisansları Windows firmalara veriyor, o firmalar da satıyor. Güncellemeleri veriyor mu, veriyor. KMSpico mu kullandım, hayır. Parasını siz verecekseniz seve seve 1000₺'lik lisans kullanırım. Sırf bu lisansı kullanıyorum diye Windows bana ödül mü verecek, hayır. Bence bu konu hakkında yeni tartışmaların açılmasını engellemeli moderatörler. Cidden sıktı.

Arkadaşlar bence bir sorun yok çünkü (korsan programla üretilmediği sürece) çünkü bu lisanslar çeşitli amaçlarla toptan alınan tek kullanımlık lisanslar. Biz de Microsoft veya bayilerden bu şekilde toptan lisans alıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı