OEM lisans önermek yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen korsan kullanıyorsun ve arkada neler çalıştığı farkında değilsin galiba. Hatta bazı korsan Windows'lar mining yapıldığı bile gördüm. Git sitesinde Windows 10 indir sonra OEM Key al daha iyi olur. OEM Key illegal değil zaten. Sen git KMS kullanmayı devam et arkada neler çalıştığı veya ağ'a sizdiğini bile farkına varamazsın. OEM Key korsan değildir!

Yanlış bilgilendirme
Sen korsan kullanıyorsun ve arkada neler çalıştığı farkında değilsin galiba. Hatta bazı korsan Windows'lar mining yapıldığı bile gördüm. Git sitesinde Windows 10 indir sonra OEM Key al daha iyi olur. OEM Key illegal değil zaten. Sen git KMS kullanmayı devam et arkada neler çalıştığı veya ağ'a sizdiğini bile farkına varamazsın. OEM Key korsan değildir!
Tamam tamam, OEM korsan değildir, bir türlü anlatamadık zaten. Güvenli bir yerden indirdiğiniz sürece KMS sorun çıkarmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni trend mi ne bu? Gelen giden OEM lisanlara sallıyor.
Windows 10'a 1300TL vermeyenlerin OEM lisanslara sallaması ayrı bir komedi. Türkiye şartlarında kimsenin Windows 10'a 1300TL verme lüksü yok.
Adam GNU/Linux kullandığımı görüp bana laf attı daha ne olsun. 😂
Öyle bir şey yok, korsan kullanıyorum ve ben Linux kullanırım deyip burada korsan kullananları eleştirmenizi uygun bulmuyorum.
Şu ana kadar hiçbir korsan kullanıcısını eleştirmedim bu arada.

Tamam tamam, korsan değildir OEM, bir türlü anlatamdık zaten. Güvenli bir yerden indirdiğiniz sürece KMS sorun çıkarmaz.

KMS kendisi virüslü zaten istediğin yerden indir ve Windows Defender direk siliyor zaten. Korsan virüs yok diye zannetmeyin hatta kullandığın korsan Windows arkada neler çalıştığı bilemezsin. Belki PC mining yapıyordu senin haberin yokken nereden bileceksin ha?

Bu nasıl bir zihin yapısı çözemedim, hem crackli işletim sistemi kullanıyorsun hem de OEM lisanslar yasaklansın diye konu açıyorsun. Ucuz OEM lisans konusu yasaklansın, crackli Windows konuları kabul edilsin diye ileri götüreyim o zaman. Bir de bir söz vardır, ilk taşı en günahsız olanınız atsın diye... O zaman ben bombayı bırakıyorum buraya. :D

20200622_175527 - Kopya.jpg

Microsoft ücretsiz gönderdi, kendim o parayı verip almazdım açıkçası ama yıllardır bu lisans ile kullanıyorum. Kısa süre de olsa Microsoft ile çalışmanın güzel tarafı. :)

Son düzenleme:
Windows 10'a 1300TL vermeyenlerin OEM lisanslara sallaması ayrı bir komedi. Türkiye şartlarında kimsenin Windows 10'a 1300TL verme lüksü yok.
Adam GNU/Linux kullandığımı görüp bana laf attı daha ne olsun. 😂

Şu ana kadar hiçbir korsan kullanıcısını eleştirmedim bu arada.
Abicim veya kardeşim, ben OEM lisansa kötü bir şey demedim, kullanılmaz demedim, sallamadım. Yasal değil dedim. Anla ne olur.

Abicim veya kardeşim, ben OEM lisansa kötü bir şey demedim, kullanılmaz demedim, sallamadım. Yasal değil dedim. Anla ne olur.
Yasal değil ama bu forumda yasaklanması gerektiği anlamına gelmez. Sen günlük hayatta internet ortamında yasal olmayan kaç tane şey yapıyorsun belki haberin var mı? Bu yüzden bu yasallık konusuna bu kadar takılma. Kurumsal şirket değiliz hiçbirimiz.

Yasal değil ama bu forumda yasaklanması gerektiği anlamına gelmez. Sen günlük hayatta internet ortamında yasal olmayan kaç tane şey yapıyorsun belki haberin var mı? B yüzden bu yasallık konusuna bu kadar takılma. Kurumsal şirket değiliz hiçbirimiz.
Korsan içerik asla kullanmıyorum, bilgisayarda torrent programı yok. Başka yasadışı ne yapabilirim? Gören de kredi kartı çalıyorum sanacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı