Ön lisans okurken hangi KPSS'ye girilmeli?

slazenqer1

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bu konu biraz uzun olacak ama ilk sorum ön lisans 1. sınıfım ve KPSS'ye gireceğim inşallah. Bunun için ortaögretim mi ön lisans mı herkes bir şey demiş. Kafalar çok karıştı. İkincisi ise önerebileceğiniz bir yayın soru bankası tüm dersler için varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Ön lisans sınavı 2 yılda bir kere yapılır o yüzden ön lisansa da girebilirsin, mezun olduğunda ön lisans sınavı olmayacak.

Ek olarak ön lisanstan mezun olduktan sonra bir daha ortaöğretime giremeyeceksin o yüzden ortaöğretim de son denemeni de yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, bu konu biraz uzun olacak ama ilk sorum ön lisans 1. sınıfım ve KPSS'ye gireceğim inşallah. Bunun için ortaögretim mi ön lisans mı herkes bir şey demiş. Kafalar çok karıştı. İkincisi ise önerebileceğiniz bir yayın soru bankası tüm dersler için varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Benim mantigima göre onlisansa girmeniz lazım, çünkü sınav 2 yılda bir ,bitirince tercih döneminde tercih yaparsınız. Ama benim mantigima göre hareket etmeyin. En doğru, güvenilir bilgi için ÖSYM yi arayın. Telefon: 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi)

Yeni konular

Geri
Yukarı