Önceden videosu izlenen bir oyunun hikayesi nasıl unutulur?

0-FuRKaN-0

Hectopat
Arkadaşlar, herkese iyi akşamlar. Nisan ayından bir oyunun baştan sona bütün videolarını izlemiştim. Şimdi o oyunu oynama hakkına sahip olsam bile hikayeyi biliyorum. Hafızası güçlü bir insanımdır. Senaryoyu nasıl unutabilirim? Zaman yeterli olacak mıdır?

Arkadaşlar, herkese iyi akşamlar. Nisan ayından bir oyunun baştan sona bütün videolarını izlemiştim. Şimdi o oyunu oynama hakkına sahip olsam bile hikayeyi biliyorum. Hafızası güçlü bir insanımdır. Senaryoyu nasıl unutabilirim? Zaman yeterli olacak mıdır?

Ben de aynı durumdayım, Beyond: Two Souls'un videolarını izlemiştim. Şimdi unutup kendim oynamak istiyorum.

Oyuna dal zaten unutursun. Ben HL2 kaç kere izledim ama oynarken hep oyuna dalıyorum ve önceden izlemek biraz avantajlı oluyor. Eğer bir yerde takılırsan o an beynin oranın çözümüne odaklanın, sonra aklına o oyunun oynanış videosu gelir.

Zaten spoiler yemek için neden özellikle hikayeli oyunların video'sunu izliyorsunuz anlam veremiyorum. Bir gün oynarım ihtimalini düşünmek bile izlememek için bir sebep. Çoğu kişinin sırf bu yüzden birçok güzelim oyunu kaçırdığına şahit oluyorum. Oynamayacak olsanız bile izlemeyin kardeşim amaç ne? :) İstersen beynine flash bellek ile format atmaya çalış, yine de unutamayacaksın maalesef. En iyi ihtimal ben burayı bir yerden hatırlıyorum diyeceksin. Bu da ders olmuş olur.

Zaten spoiler yemek için neden özellikle hikayeli oyunların video'sunu izliyorsunuz anlam veremiyorum. Bir gün oynarım ihtimalini düşünmek bile izlememek için bir sebep. Çoğu kişinin sırf bu yüzden birçok güzelim oyunu kaçırdığına şahit oluyorum. Oynamayacak olsanız bile izlemeyin kardeşim amaç ne? :) istersen beynine flash bellek ile format atmaya çalış, yine de unutamayacaksın maalesef. En iyi ihtimal ben burayı bir yerden hatırlıyorum diyeceksin. Bu da ders olmuş olur.

Ya oyun PlayStation oyunu. Bende konsola sahip değilim bu ülkede sahip olamayacağımda kesin gibi duruyor fiyatlar malum. Bende nasıl olsa oynayamam diye izlemiştim, zaten şu anda da oynama ihtimalim yok. Anca hayal kuruyor insan belki konsolum olur da oynarsam diye.

@0-FuRKaN-0 Hiç belli olmuyor ne olacağı. Eline bir fırsat geçer konsol sahibi olursun. Ben de kendimi oynamam, etmem dediğim çoğu oyunu bitirmiş olarak buldum. Şimdi de mesela Ghost of Tsushima oynamam diye düşünüyorum. Hem fiyatlardan dolayı, hem de çok ilgili olmadığımdan dolayı. Ama bir kez olsun trailer hariç açıp izlemişliğim yok. Heavy Rain oyununu çıkışından 9 yıl sonra oynadım. Çok uzun bir süre geçti fakat değdi. Önerim bundan sonra hikayeli oyun video'larına denk geldiğiniz zaman pas geçmeniz.

Tabii yalnız video izlemek ile oynamak arasında fark var. Deneyimlemek çok farklı bir olay. Bu yüzden oynamak istediğiniz oyundan da kendinizi geri çekmeye gerek yok.

@0-FuRKaN-0 Hiç belli olmuyor ne olacağı. Eline bir fırsat geçer konsol sahibi olursun. Ben de kendimi oynamam, etmem dediğim çoğu oyunu bitirmiş olarak buldum. Şimdi de mesela Ghost of Tsushima oynamam diye düşünüyorum. Hem fiyatlardan dolayı, hem de çok ilgili olmadığımdan dolayı. Ama bir kez olsun trailer hariç açıp izlemişliğim yok. Heavy Rain oyununu çıkışından 9 yıl sonra oynadım. Çok uzun bir süre geçti fakat değdi. Önerim bundan sonra hikayeli oyun video'larına denk geldiğiniz zaman pas geçmeniz.

Tabii yalnız video izlemek ile oynamak arasında fark var. Deneyimlemek çok farklı bir olay. Bu yüzden oynamak istediğiniz oyundan da kendinizi geri çekmeye gerek yok.
Zaten bir kere kulağıma küpe oldu bir daha asla böyle bir şey yapmam. Ama konsol alabileceğime hiç inanmıyorum. İkinci el alsam diyorum araştırıyorum falan neyin ne olduğunu vaz geçiyorum. İnşallah benimde bir gün olur da özendiğim oyunları oynarım.

Geri
Yukarı