Önceden Zevk Aldığım Şeylerden Zevk Alamıyorum

batuhanyy

Decapat
Arkadaşlar, önceden Twitch'te takılıp video izlemekten veya facebookta takilmaktan zevk alırdım o zamanlar sosyal fobim vardı, ama kafam rahattı ve mutluydum. Şu an sosyal fobbimi yendim, çook uzun sure bilgisayar oynamadım ama ağır bunalimdayim. Sanki hiç geçmeyecek gibi. Facebook'tan insanlarla konusurdum en azından o zamanlar. Ne yapmalıyım? Bilgisayara yeniden baslayacagim keşke, daha erken baslasaydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende aynı sorunları yaşadım ve formül basit ;
Gitmediğin yerlere git, görmediğin oyunları, sergileri gör, bol bol film izle, okumadığın romanları oku, denemediğin lezzetleri dene, başka çevrelere gir, yeni insanlarla tanış.
Ezberlerini boz, yeni hayaller kur. Her canlı gibi ölümü tadacaksın zaten.O yüzden şimdi tüm bunların bir oyun olduğunu ve kendine güvenip ipleri eline alabilirsen, sonraki sahneleri senin yazabileceğini anla. Acı yoksa mutluluk yok. Hüzün yoksa neşe yok. Ayrılık yoksa aşk da yok.
Yarın öleceğini bilsen, bugününü bunalımla geçirmezdin herhalde. Saygılar...

Hocam, problem o değil zaten. Problem, bilgisayarda aldığım zevki sosyal hayatta alamamak. Şu an mesela bunalim gibi biseye girdim 1 senedir evde bos bos oturuyorum. Geçmişi hatirlayinca boşluk. Fakat bu mesele son 1 haftadır oluyor. Onun öncesinde canım bilgisayar bile çekmiyordu.
Sanırım yaş olgunlastikca, çoğu şeyin farkına variyor insan. Önceden keyif aldığım şeyler sacmaymis demek ki.

Uzun zaman sosyal medyadaki insanlarla konuşmadım, ama disariyada ciktim. Disardakilerle sohbet kurdum tuhaf hissediyorum. Zaman algimi yitirmiş gibiyim. Her gün uyuyup uyandım falan falan.. Herhalde tekrar pcye döndüğüm içindir. Başka bir açıklaması olamaz yani, 1 hafta öncesine kadar gülüp eğlenen ben suan bunaliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, önceden Twitch'te takılıp video izlemekten veya facebookta takilmaktan zevk alırdım o zamanlar sosyal fobim vardı, ama kafam rahattı ve mutluydum. Şu an sosyal fobbimi yendim, çook uzun sure bilgisayar oynamadım ama ağır bunalimdayim. Sanki hiç geçmeyecek gibi. Facebook'tan insanlarla konusurdum en azından o zamanlar. Ne yapmalıyım? Bilgisayara yeniden baslayacagim keşke, daha erken baslasaydim.

Hiç alkol, ilaç yada uyuşturucu kullandın mı bu sürede?

Uzun zamandır film izlemiyordum dün 5 film peş peşe izledim. Mutlu etti, zihnimi yordu ve gerçekten dolu dolu geçen 8-9 saatti benim için.
Örnek olarak uzun zamandır yapmaya ara verdiğin şeyleri yapmayı dene.

Uzun zamandır film izlemiyordum dün 5 film peş peşe izledim. Mutlu etti, zihnimi yordu ve gerçekten dolu dolu geçen 8-9 saatti benim için.
Örnek olarak uzun zamandır yapmaya ara verdiğin şeyleri yapmayı dene.
Tekrar başlasam duzelirmi şu en telefondan yaziyorum, laptopu kucagima alip oynardim mesela.

Her şeyden biraz biraz alarak hepsinden tat almaya bakın derim. Yeni sporlar öğrenin hobiler edinin. Sonuçta bilgisayar değildir her şey. Elektrikler kesildiğinde de can sıkıntısını giderecek aktiviteler bulmak lazım. Açın bir müzik oturun puzzleın başına. Emin olun işe yarıyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı