Çözüldü Linux görev çubuğundaki uygulamaları kısayolla açmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JMSae

Decapat
Windows'daki Win+2 gibi Linux'ta gorev cubugundaki uygulamalari acmak icin kisayol var mi?
Ya da "alt + F3 + Firefox"dan daha kisa bir sekilde tarayiciyi acmak icin bir kisayol?
Bir de 'Home' klasorunu acmak icin bir kisayol, var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
varsayilan olarak gelen, kali'deki

Root klasoru icin gerekli olan komut: thunar /root (Root izni olmadan acamazsiniz)
Home klasoru icin: thunar /home/kullaniciadi
Home klasoru icin sadece thunar yazsan da olur, zaten otomatik olarak Home klasorunu aciyor.

firefox icin '/usr/lib/firefox-esr-firefox-esr'ye kisayol atayabiliyorum

Bu arada firefox veya firefox-esr yazman yeterli komut bolumune.
Onlari kendin ayarliyorsun.
Kullandigin masaustu ortaminin klavye ayarlarinda "kisayol" diye bir bolum oluyor, oradan kendin ekliyorsun.

Pencere yoneticisi kullaniyorsan config dosyasina ilgili komutlari eklemen gerekiyor.

Hangi de kulanıyorsan onun WM'i vardır. Onun kısayolunu kullanman gerekiyor. Mesela Xfce için xfwm var. Neofetch yazdığın zaman senin kullandığın WM görünür.

Bunlar yerine direkt WM de kullanabilirsin ama öğrenmen gerekir.

varsayilan olarak gelen, kali'deki

Root klasoru icin gerekli olan komut: thunar /root (Root izni olmadan acamazsiniz)
Home klasoru icin sadece thunar yazsan da olur, zaten otomatik olarak Home klasorunu aciyor.

firefox icin '/usr/lib/firefox-esr-firefox-esr'ye kisayol atayabiliyorum

Çözüm

bunu ariyordum. sagol

Geri
Yukarı