[Öneri] 2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

• Evet

Oy: 121 88,3%
  • Hayır

Oy: 16 11,7%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elinde hazır kanıtla gitmek başka, "Dava açtım kanıtı verin." demek başka. Bunca zaman yaşanan olaylarda İP adresini paylaşmaktan bahseden Moderasyon bu olayda kanıt istemek dışında hiçbir şey yapmadı.
Moderasyon ekibi olsam tabii ki ben de kanıt isterim. Adam çocuğu dövecek ve ya daha kötüsünü yapacak belki, dava açtım diyor. Böyle bir durumda kanıt isterler. Aksi takdirde, o çocuğa bir şey olursa IP adresini kanıtsız verdiğinden dolayı moderasyon ekibi suçlanır.

İstediğiniz diye size direkt tüm bilgileri verecek mi sandınız? Önce bir şikayet edin, o bilgiler sizin elinize zaten geçmemeli.

Elinde hazır kanıtla gitmek başka, "Dava açtım kanıtı verin." demek başka. Bunca zaman yaşanan olaylarda İP adresini paylaşmaktan bahseden Moderasyon bu olayda kanıt istemek dışında hiçbir şey yapmadı.
Zoruma gitti benim de.
Siz kanıtları sunuyorsunuz, başka bir arkadaş ben de dolandırıldım diyor ondan da kanıt istiyorlar.
Hay Allahım. :D

Hocam artık 10 yaşında ki çocuklarda bile numara var bence moderatörler yüzünü görmeli.
Telefon babasının üzerine olacağı için daha iyi olur bence. En azındn babasıyla konuşulduktan sonra iyice bir azar yiyecektir.
Telefon numarası değişebilir. Evet olsun fakat kimlik bilgileri de olsun. GameSatış'ın onaylama sistemi. Bence böyle bir şey olmalı. Başka çaresi yok.
Eki Görüntüle 860280
Hocam telefon numarasını sadece yönetim görmeli ve dolandırılması halinde alıcıya ulaştırılmalı ki şikayet etmesi daha kolay olsun.
Eğer IP yeterli gelmiyorsa telefon numarasının olması bir işe yaramaz. Komple satış kısmı kapatılsın daha mantıklı. Sitenin herhangi bir yerinde "Technopat üyeleri %100 güvenlidir rahatça alışveriş yapabilirsiniz" yazmıyor. Burayı ilan koyma sitesi gibi düşün, sonrasında karşındakine güvenmek ve alışveriş yapmak senin sorumluluğun. 3-5 TL fazla verirsin ne alıyorsan orijinal yerinden alırsın.
Hocam acil durumlarda satıcıya kesin ulaşılabilen iletişim araçlarından birinci sırada telefon var. Bence dolandırılan alıcının satıcıya bir kez de olsa telefon görüşmesi yapma hakkı olmalı. Bu sayede mahkemeye vermektense uzlaşarak (küçük bir ihtimal ama neyse) belki sorunlar halledilebilir. Uzlaşma sağlanamadığı takdirde mahkeme yolu gözükur zaten. Hele ki pahalı bir şey alındıysa...

Moderasyon ekibi olsam tabii ki ben de kanıt isterim. Adam çocuğu dövecek ve ya daha kötüsünü yapacak belki, dava açtım diyor. Böyle bir durumda kanıt isterler. Aksi takdirde, o çocuğa bir şey olursa IP adresini kanıtsız verdiğinden dolayı moderasyon ekibi suçlanır.
Kanıt istenmesin demedim. Kanıt istemekten başka bir şey yapılmadı dedim. Dolandırıcının açmış olduğu satış ilanında kodun geçersiz olduğuna dair kanıt paylaştım. Daha sonra dolandırılma vakası adı altında açtığım konuda yine kanıt istendi. Sorun değil paylaştım. Yine istesinler yine paylaşayım. Daha sonra dolandırıcının konusu kilitlendi. Ardından diğer mağdur arkadaştan dolandırıldığına dair kanıt istendi. O kanıt geldikten bilmem kaç dakika sonra ceza bildirildi ve konu kilitlendi. Dolandırılma vakası adı altındaki konuda kanıtları paylaştım. olayın üzerinden 2 saat geçtiğinde moderasyon ekibi çözümü benim konumu kilitlemekte buldu. Ben kanıtlara bakarak hakkımın verilmesini istedim, istiyorum. Kanıtsız vermiş olmuyor. Bal gibi kanıtlar mevcut. Dolandırıcılık ortada. Yapılması gereken daha önce İP adresinin verilmesiyle uyarıldığı gibi İP adresini gerçekten vermek.

Kanıt istenmesin demedim. Kanıt istemekten başka bir şey yapılmadı dedim. Dolandırıcının açmış olduğu satış ilanında kodun geçersiz olduğuna dair kanıt paylaştım. Daha sonra dolandırılma vakası adı altında açtığım konuda yine kanıt istendi. Sorun değil paylaştım. Yine istesinler yine paylaşayım. Daha sonra dolandırıcının konusu kilitlendi. Ardından diğer mağdur arkadaştan dolandırıldığına dair kanıt istendi. O kanıt geldikten bilmem kaç dakika sonra ceza bildirildi ve konu kilitlendi. Dolandırılma vakası adı altındaki konuda kanıtları paylaştım. olayın üzerinden 2 saat geçtiğinde moderasyon ekibi çözümü benim konumu kilitlemekte buldu. Ben kanıtlara bakarak hakkımın verilmesini istedim, istiyorum. Kanıtsız vermiş olmuyor. Bal gibi kanıtlar mevcut. Dolandırıcılık ortada. Yapılması gereken daha önce İP adresinin verilmesiyle uyarıldığı gibi İP adresini gerçekten vermek.
Dava açmak niye aklınıza gelmedi? Eğer şu an vermiyorlarsa dava açınca illaki verecekler.

@Moderasyon Ekibi cevap bekliyoruz.

Zoruma gitti benim de.
Siz kanıtları sunuyorsunuz, başka bir arkadaş bende dolandırıldım diyor ondan da kanıt istiyorlar.
Hay Allahım. :D
Ah bir de bana sorun. Ben paramda değilim artık. Güvenimin boşa çıkması beni daha da zorluyor bu konu üzerinde durmaya.

IP Adresi deyip durmayın. Modemi kapatıp açtığınızda (Statik IP kullanmıyorsanız.) IP adresiniz zaten değişiyor. Moderasyon ekibi cidden sadece uzaklaştırıp başka bir şey yapmayacak ise olan arkadaşların parasına olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı