[Öneri] Sağlık kategorisindeki "malum" konular yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sıkıntı şurada, yaş denetimi olmadığı için 15 yaşında çocuk yere düşüyor sonra konu açıyor işte morardı şunu sürdüm ağrısı geçti, doktora bir hafta sonra gitsem olur mu?

Sonra ağrımıyorsa bir şey yok denebiliyor, halbuki sürdüğü ağrı kesici ve ilk etki ile birkaç saati rahatlamış (kan dolaşımı rahat devam ediyor ve kemikte çok oynama yoksa) ama parçalı kırık (belki?) var. Hayırlı işler.

Bu senaryonun devamı aynen şöyle oluyor: Çocuk evde takılmaya devam eder ve parmağı kullanır, kemik oynar, kandan dolayı parmak mosmor olur ve şişer, ailesi hastaneye götürür, ortopedist kemiği tam oturtup alçılayacaktır ama bu çok can yakar ve çocuk çığlık atar, baba hastanede atar gider yapar (benim çocuğum cart curt) sonra bir hengame ama alçı işi halledilir ve sızlama için gerekirse diye ağrı kesici yazılır. En son da bu olayları babası bize ilacı alırken şikayet ederek anlatır.

Ben bu yüzden direkt duruma göre acile vs. yönlendirilip konunun açılamamasını öneriyorum. Belki konu açılmasa ailesine acele haber verecek ve kemikte oynama olmasa doktora gidecekler, sorunsuz alçılanıp bitecek.
Dediğim gibi bu tarz konularda yazılan tek mesaj "doktora git" oluyor.

Cinsellik utanılacak birşey değil, kendinizi bu kadar kısıtlamayın.

Konu içerisinde "malum" kelimesi var, forum üyeleri. Kol kırılmasının, bacak şişmesinin, kafa yarılmasının "malum" olabilecek tarafı nedir? Bence sap ile samanı bir ayıralım.

@Emre C Hocam bu filtre ya da konu açılmaması gelecek mi? Yani böyle bir planınız var mı?

Konu içerisinde "malum" kelimesi var, forum üyeleri. Kol kırılmasının, bacak şişmesinin, kafa yarılmasının "malum" olabilecek tarafı nedir? Bence sap ile samanı bir ayıralım.
Kol kırılması ile diğerinin sağlık açısından bizde bir farkı yok da o yüzden. Sağlıkta muhafazakarlık olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı