Önerilen SATA SSD'lerin karşılaştırması

dreamybull

Hectopat
SATA SSD Karşılaştırması.PNG

Not: Bazı SSD'lerin verilerini kendi sitelerinde bulamadım. Bu yüzden bulamadım yazdım.

Not 2: Tabloyu yaparken SSD'lerin 240/250GB modellerini baz aldım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 720664

not: bazı SSD'lerin verilerini kendi sitelerinde bulamadım. Bu yüzden bulamadım yazdım.

TBW değeri modelin GB'ına göre değiştiğinden listede kullanacağın SSD'lerde kaç GB'lık modeli belirtirsen daha doğru bir rehber olur. (Örnek olarak A400 modelinde 480GB ve üzeri modellerde yazma hızı 450MB/S oluyor.)

Böyle bir konu vardı zaten, eksik değerlerin bazılarına da buradan bakabilirsin:

SSD'lerin yonga tiplerini ve 3D/2D NAND üretim teknolojileriyle üretilip üretilmediğini belirtmemişsin.

Diğerinden bir farkın olsun diye SSD'lerin kontrolcülerini de yaz bence.

TBW değeri modelin GB'ına göre değiştiğinden listede kullanacağın SSD'lerde kaç GB'lık modeli belirtirsen daha doğru bir rehber olur. (Örnek olarak A400 modelinde 480GB ve üzeri modellerde yazma hızı 450MB/S oluyor.)
Ekledim.
Böyle bir konu vardı zaten, eksik değerlerin bazılarına da buradan bakabilirsin:

SSD'lerin yonga tiplerini ve 3D/2D NAND üretim teknolojileriyle üretilip üretilmediğini belirtmemişsin.

Diğerinden bir farkın olsun diye SSD'lerin kontrolcülerini de yaz bence.
Bazı şeyleri güncelledim ve kontrolcüleri ekledim. Fury 3D SSD'nin çoğu şeyini bulamadım maalesef.

Eki Görüntüle 720703

Not: Bazı SSD'lerin verilerini kendi sitelerinde bulamadım. Bu yüzden bulamadım yazdım.

Not 2: Tabloyu yaparken SSD'lerin 240/250GB modellerini baz aldım.

Geri
Yukarı