Özel okul vs. Özel hoca

OldUser

Decapat
Babam bana 2 teklif sundu. Özel okul ya da özel ders dedi. Ben normalde imamhatibe 11.sınıf gidiyorum. Öyle iyi bir okul değil, din dersleri arapça çok ağır. Özel okula gitmekle kararsız kaldım gidersem sınavda başarısız olurum diye korkuyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam bana 2 teklif sundu. Özel okul ya da özel ders dedi. Ben normalde imamhatibe 11.sınıf gidiyorum. Öyle iyi bir okul değil, din dersleri arapça çok ağır. Özel okula gitmekle kararsız kaldım gidersem sınavda başarısız olurum diye korkuyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Özel okul.

Özel okul biraz laylaylon geçer. Devlet okuluna gidip zayıf olduğun konularda özel hocadan ders al.

Bende öyle olmasını isterdim ama imamhatip lisesindeyim dersleri çok ağır ve puanı çok düşük bir yer Anadolu lisesine geçmek istiyorum okulların hepsi dolu.Bende kayserideyim bu arada önerebileceğin hoca veya okul varsa sevinirim.

Hocam özel okul olsun devlet okulu olsun sen laylaylom geçirirsen laylaylom geçer. Özel okula gitmeni tavsiye ederim. Her açıdan avantajlı gibi geliyor bana. Örneğin: Biz online derslerde yerimizde sayarken özele giden arkadaşlarım yüz yüze eğitim görüyordu. Bu adam mı sınavda bana nazaran daha avantajlı yoksa anadolu lisesinde okuyan ben mi? Özel iyidir hocam şansınız varken gidin derim.

Özel okul tabiki. Kaç tane özel hoca tutacak baban? Özel okullara laylaylom diyen arkadaş bilmiyo ki sen laylaylomsan her yer sana laylaylom :) Ha özel okulun da iyisine gideceksin yoksa sınav notlarını verip pohpohlamaktan başka bir şey yapmazlar.

Ailenin durumu varsa problem yaşadığını düşündüğü ders veya derslerden özel hoca bakmak daha mantıklı geliyor açıkçası, en basitinden çok çalışan, haddinden fazlasıyla soru çözen bir öğrencinin çözemediği veya soracağı yığınla sorusu, konu bazında tam olarak anlayamadığı sürüyle nokta karşısına çıkabiliyor. Bunların hemen hemen hepsini de tam olarak özel veya devlet okullarında halletmek özellikle de o kadar öğrencinin arasında biriktirmeden, yeni konular yığılmadan halletmek oldukça zor, belki konu anlatımı noktasında özel hoca işi özel okula göre biraz geri planda kalabilir fakat belirttiğim üzere soru olayında hoca diyorum, kendim zamanında deneyimlediğim için söylüyorum. Tabii nereye giderseniz gidin sorumluluklar ölçeğinde etkili ve sağlam ders çalışmak da yine öğrencinin kendi elinde ama hedefler yüksekse durum el veriyorsa ek destek bu devirde şart gibi..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı