Özel üniversite bursu kesti hayatıma nasıl devam etmeliyim?

yasin411

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi öğrencisi
Özel bir üniversitede 3.sınıf tam bursluydum. Tam bursum etkilendi ve ücreti veremiyoruz. Okul hayatım duraksadı. Kendimi bir mesleğe adamak istiyorum. Tekrardan YKS hazırlanmalı mıyım yoksa YDT veya MSÜ sınavına mı girmeliyim? Askerlikten devam edilir mi? Kendimi bir konuda geliştirip ileride iş olanağı olan bir şey var mı? 24 oldum ve okulum böyle bir yerde duraksadı şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sevgilim öğretmen olacak son senesi ben geride kalmak istemiyorum, beni yönlendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir üniversitede 3.sınıf tam bursluydum. Tam bursum etkilendi ve ücreti veremiyoruz. Okul hayatım duraksadı. Kendimi bir mesleğe adamak istiyorum. Tekrardan YKS hazırlanmalı mıyım yoksa YDT veya MSÜ sınavına mı girmeliyim? Askerlikten devam edilir mi? Kendimi bir konuda geliştirip ileride iş olanağı olan bir şey var mı? 24 oldum ve okulum böyle bir yerde duraksadı şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sevgilim öğretmen olacak son senesi ben geride kalmak istemiyorum, beni yönlendirir misiniz?
Devlet üniversitesine geçiş yapamıyor musunuz aynı bölümden sınıftan?

Ücreti ödemediğim için öğrenciliğim pasif duruma düştü. Nereden başlayacağım ne yapacağım öylece kaldım. Kendime bir şeyler katmak istiyorum :(
Pasif öğrenci olman geçiş yapmana engel değil ki kardeşim. Merkezi Yerleştirme Puanı ile okulundan "Öğrenim Belgesi" alarak başvuru yapabilirsin.

Pasif öğrenci olman geçiş yapmana engel değil ki kardeşim. Merkezi Yerleştirme Puanı ile okulundan "Öğrenim Belgesi" alarak başvuru yapabilirsin.

Özel bir nedeni var söylemek istemiyorum. O dediğinde olmuyor. Baştan hazırlanıp 2 yıllık üniversite ya da YDT veyahut tekrar sayısala hazırlanmalı mıyım? Ya da böyle eğitim sonra sertifika veren bir kurum var mı? Çaresiz durumdayım

Öncelikle geçmiş olsun. @k.ylvc üyemizin de dediği gibi aynı bölümü farklı bir okulda okuyabilmek için yatay geçiş yapabilirsin, bu tamamen sana ve aldığın sınav puanlarına bağlı tabi. Ama bana kalsa- yaştan dolayı demiyorum, sakın yanlış anlama- bu üniversiteyi bir şekilde bitirir, ileride farklı sektörlerde çalışabilmek için tekrardan sınavlara girerdim.

Geri
Yukarı