Özgüven Eksikliği Ve Asosyallik

Bu tarz konuları çok gördüğüm için yazının hepsini okuma isteği gelmedi. Kısaca özetlesen bir şeyler yazardım, biz bizeyiz şurada bizde asosyal olduk elbette.

Tembellik var mı?
Hiçbir şey yapasın gelmiyor mu?
Ailen veya arkadaşın varsa dışarı çıkalım dediğinde reddediyor musun?

Palavra yok yapman gereken istemediğin şeyin üzerine gitmek olacak kendimden biliyorum işe yarıyor. Belki çok sıkılıyorsun belki evde daha mutlusun falan dışarıdaki insanlar umurunda bile değil fakat anca bu şekilde kurtulursun. En kötü bir tane arkadaş edin ki asosyalsen yakınlaşamazsın bu yüzden bulamazın. Basitinden bir hobi edin. Müzik yapmak, bisiklet sürmek, spor yapmak veya PC toplamak satmak bu hobiye girmiyor fakat PC toplarken ve satarken çokça tanıştığım kişiler olmuştu o yüzden günümüz dünyasında arkadaş bulmak zor değil sadece kafa dengi bulmak zor.

Çok üzülme bu arada rahatsız edici derecede utangaç değilsen bu gibi şeyler gelip geçicidir. Yaş ilerledikçe aklın başına gelir gereksiz panik yaptığını gereksiz utandığını anlarsın :)

Son düzenleme:
Bu tarz konuları çok gördüğüm için yazının hepsini okuma isteği gelmedi. Kısaca özetlesen bir şeyler yazardım, biz bizeyiz şurada bizde asosyal olduk elbette.

Tembellik var mı?
Hiçbir şey yapasın gelmiyor mu?
Ailen veya arkadaşın varsa dışarı çıkalım dediğinde reddediyor musun?

Palavra yok yapman gereken istemediğin şeyin üzerine gitmek olacak kendimden biliyorum işe yarıyor. Belki çok sıkılıyorsun belki evde daha mutlusun falan dışarıdaki insanlar umurunda bile değil fakat anca bu şekilde kurtulursun. En kötü bir tane arkadaş edin ki asosyalsen yakınlaşamazsın bu yüzden bulamazın. Basitinden bir hobi edin. Müzik yapmak, bisiklet sürmek, spor yapmak veya PC toplamak satmak bu hobiye girmiyor fakat PC toplarken ve satarken çokça tanıştığım kişiler olmuştu o yüzden günümüz dünyasında arkadaş bulmak zor değil sadece kafa dengi bulmak zor.

Çok üzülme bu arada rahatsız edici derecede utangaç değilsen bu gibi şeyler gelip geçicidir. Yaş ilerledikçe aklın başına gelir gereksiz panik yaptığını gereksiz utandığını anlarsın :)
Arkadaş çevrem var çok mutluyum fakat yeni tanıştığım arkadaşlarla konuşurken özellikle de yanlarında büyük biri varsa göz teması kurarak konuşabilirim sıkıntı olmaz ama tanımayan biri görse bu çocuk kim der davranışlarımdan dolayı. Ben kendimi çok sıktığımı fark ettim parmağımı yuvarlak yapıp tırnağımla derimi kaşıdığı mı ya da oturmakta zorluk çektiğimi fark ettim.

Oturmakta zorluk çekmemin sebebi çok uzun ve zayıf olmam. Ne alaka derseniz ise dik durduğum zaman vücudum ince olduğundan dolayı çok kötü gözüküyor.

Ben küçükken sanki kendimde değildim. Sanki beni başka biri kontrol etmiş gibi hissediyorum şu an. Afedersiniz ama ben küçükken veya öncelerden bayağı aptalmışım. Şu an kendi kafam olsa daha iyi olabilirdim şimdi, daha güzel hayatım olabilirdi. Psikolog veya spor yapmak gibi şeyleri şu an düşünmüyorum. Zaten kekemeyim, bir de onun utanması ile uğraşamam. :)

Şu anki durumunuz nasıl hocam bende 16 yaşındayım aynı sorunlar mevcut.

Herhangi bir fiziksel mücadele sporuna yazıl ve ciddi şekilde vakit ayır. Jiu jitsu, boks, MMA herhangi biri olur. Hiç boş vaktin kalmasın.

3 aydır gym salonuna gidiyorum konuşurken ne diyeceğimi kafamda kuruyorum derin nefes alıyorum ama lanet olası harfler çıkmıyor ağzımdan sinir krizi geçirtiyor adama sonra saçma salak o harfte takılıyorum, o takıldığım kısa bir süre ise aylar yıllar gibi geliyor.

3 aydır gym salonuna gidiyorum konuşurken ne diyeceğimi kafamda kuruyorum derin nefes alıyorum ama lanet olası harfler çıkmıyor ağzımdan sinir krizi geçirtiyor adama sonra saçma salak o harfte takılıyorum, o takıldığım kısa bir süre ise aylar yıllar gibi geliyor.
İlk etapta çocuk psikiyatriden yardım almak ve konuşma terapileri iyi gelebilir. Fakat fiziksel aktiviteleri asla aksatma

Yeni konular

Geri
Yukarı