Özgüven problemi

PoppySevdalısı

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
İddia Baronu
Merhaba dostlarım. Ben uzun suredir özgüven sorunu yaşıyorum sebebi ise çok eskiye dayanıyor. Ben 5.sınıftayken obez seviyesinde şişmandım arkadaşım hiç yoktu benimle hep dalga geçerlerdi sözlü hakarette bulunur rezil ederlerdi bende o zamanlardan kalma bir özgüven sorunu var. Üstünden yıllar geçti kilo verdim uzadım artık fiziksel anlamda bir sorunum yok ( yaş 16 boy 188 84 kg) ama kimse ile iletişim kuramıyorum. Karşı cinsle zaten hiçbir muhabbetim yok ve ben su an bir kızdan hoşlanıyorum konuşmak istiyorum ama ne zaman niyetlensem benimle dalga geçilen günler aklıma geliyor ve isteğimi kaybediyorum, nasıl bu sorunun üstesinden gelebilirim?

Sizin gibi arkadaşlarım oldu. Önemli yaşlarda sosyal olamadıkları, iletişim kurmadıkları için şu an bile sıkıntı çekiyorlar. Bazı şeylerin üzerinde takılı kalmak, abartmak, uzun süredir arkadaşı olmadığı için samimi olduğu kişiyi fazla sıkarak onu da kaybetmek gibi mesela.

Şu anki halinde sevgili olmaya çalışırsanız büyük ihtimalle başarılı olamayacaksınız. Ama başarısız olmaktan korkarsanız ve bazı şeyleri değiştirmeye çalışmazsanız bu yine sizin aleyhinize olacaktır.

Özgüven sorununu çözmek için bazı ortamlarda bulunmanız gereklidir. Spor salonu, dershane sayılabilir. Toplum içinde bazı sorumluluklar alarak kendinizin değerli olduğunu hissetmelisiniz. Belli bir ortamda bulundukça çevreniz genişlemeye başlar, arkadaşlar edinirsiniz. Bütün insanlar kaba değil.

Kitap okuyun, hobiler edinin, arkadaşlarınızla ortak yönleriniz olsun.

Özgüvensiz halde, en azından bahsettiğiniz kadarıyla sevgili olmak ve bunu sürdürmek zor görünüyor.

Değerli olduğunuzu unutmayın, kendinizi geliştirin. 🙂

Sizin gibi arkadaşlarım oldu. Önemli yaşlarda sosyal olamadıkları, iletişim kurmadıkları için şu an bile sıkıntı çekiyorlar. Bazı şeylerin üzerinde takılı kalmak, abartmak, uzun süredir arkadaşı olmadığı için samimi olduğu kişiyi fazla sıkarak onu da kaybetmek gibi mesela.

Şu anki halinde sevgili olmaya çalışırsanız büyük ihtimalle başarılı olamayacaksınız. Ama başarısız olmaktan korkarsanız ve bazı şeyleri değiştirmeye çalışmazsanız bu yine sizin aleyhinize olacaktır.

Özgüven sorununu çözmek için bazı ortamlarda bulunmanız gereklidir. Spor salonu, dershane sayılabilir. Toplum içinde bazı sorumluluklar alarak kendinizin değerli olduğunu hissetmelisiniz. Belli bir ortamda bulundukça çevreniz genişlemeye başlar, arkadaşlar edinirsiniz. Bütün insanlar kaba değil.

Kitap okuyun, hobiler edinin, arkadaşlarınızla ortak yönleriniz olsun.

Özgüvensiz halde, en azından bahsettiğiniz kadarıyla sevgili olmak ve bunu sürdürmek zor görünüyor.

Değerli olduğunuzu unutmayın, kendinizi geliştirin. 🙂
Teşekkür ederim öneri için, dikkate alacağım sağ olun.

Seninle dalga geçilen zamanların kızla iletişim kuramamanla pek bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Kızın birisi geçmişte seni "sen hiç hayatında aynaya baktın mı?" diye reddetseydi daha bağlantılı olurdu. Çekingenlik, utanma vb. vardır o da normal. Hem fiziksel anlamda sorunun yokmuş artık bu bile başlı başına özgüvenini yerine getirecek bir olay. Zamanla toparlarsın.

Ek olarak boy ve kilo oranın iyi. Spora gidip fit tutarsan kendini oldukça işine yarar.

Geri
Yukarı